Tatvan Belediyesi o afiş için açıklama yaptı: Photoshop

Fransa'da yaşanan dergi katliamına yönelik katillerin lehinde sözler yazan afişe Tatvan Belediyesi açıklama getirerek gerçek olmadını photoshop olduğunu söyledi. Gündeme bomba gibi düşen o afiş hakkında kendileriyle ilgisi olmadığını söylediler.

Tatvan Belediyesi o afiş için açıklama yaptı: Photoshop

Fransa'nın başkenti Paris'te 12 kişinin hayatını kaybettiği Charlie Hebdo katliamını düzenleyen Kouachi kardeşler için Tatvan'da pankart asıldığı iddia edildi.

PHOTOSHOP OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

İddia edilen pankartta "Selam olsun Allah'ın Rusulu'nün öcünü alan Kuaşi kardeşlere. Allah şehadetinizi kabul etsin. Siz vurunca demokrasi, biz öc alınca terörizm" ifadesi yer alırken, o pankartın fotoğraf düzenleme programı Photoshop ile yapıldığı ortaya çıktı.

BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy ise söz konusu pankartın belediyeleriyle ilişkisi olmadığını açıkladı. Twitter hesabından açıklama yapan Aksoy, "Bahsedilen afişin belediyemiz ile alakası yoktur. Billboardların yönetimi ihaleyi alan reklam şirketinin uktesindedir. Ayrıca billboardların ihalesi önceki belediye yönetimi tarafından yapılmıştır ve reklam şirketinin sözleşmesi halen devam etmektedir" dedi.

BILLBOARD'IN ŞU ANKİ HALİNİ PAYLAŞTI

Aksoy, billboard'ın şu anki hali olduğunu belirttiği fotoğrafı da paylaştı. Bitlis Düşünce ve Akademik Çalışma Grubu ise yaptığı açıklamada asıldığı iddia edilen pankartı kınadı.