Terör saldırısına ilişkin 17 gözaltı

Gaziantep ilinde Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısının da aydınlatılmasına ilişkin yapılan çalışmalar kapsamında 17 kişi yakalandı.

Terör saldırısına ilişkin 17 gözaltı

Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen terör saldırısının da aydınlatılması amacı ile yürütülen çalışmalar da 17 kişi yakalandı ve göz altına alındı

Valilikten yapılan yazılı açıklamada ise , terör örgütü DAEŞ'in de eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilip engellenmesi amacı ile bu eylemlere yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda da yabancı uyruklu 3 canlı bombanın da kendilerini patlatması olayının aydınlatılmasına da  yönelik Gaziantep dahilinde özellikle de yabancı teröristerin konaklayacabilecekleri evler ve bölgelerde, muhtemel geçiş güzergahlarında da ve şehir giriş-çıkışlarında devam eden aramalarda da yabancı uyruklu 17 şahsın yakalandığı ve göz altına alındığı belirtildi.

Şahısların da üzerinde ve bulundukları araçlarda da yapılan arama sonucunda, çok sayıda da dijital malzeme ele geçirildiği de dikkat çekilen açıklamalar arsaında yer alıyor. Ayrıca şüphelilerle ilgili adli işlemlelerin devam ettiği kaydedildi.