Teröristlerin ifadeleri ortaklığı kanıtlıyor

Şanlıurfa’da 3 Mart’ta sınırı geçmeye çalışırken yakalanan PYD li keskin nişancıdan şok ifade. Verilen ifadeler PKK ile PYD arasında ki ilişkiyi kanıtlıyor.

Teröristlerin ifadeleri ortaklığı kanıtlıyor

Teröristlerin ifadeleri ortaklığı kanıtlıyor
 
PYD/YPG terörist Mesut C, ifadesinde PYD yönetiminin kararıyla PKK'ya destek  için Diyarbakır'ın Sur ilçesine keskin nişancı olarak gönderildiğini, PYD  yönetiminin PKK'ya destek için özellikle keskin nişancı eğitimi almış kişileri  Türkiye'ye gönderdiğine dikkati çekti.
 
"Tirej" kod adlı terörist Abdurrahman P. de 2014'te terör örgütüne  katıldığını, ardından keskin nişancı eğitimi için Kandil'e gittiğini ve PYD/YPG  saflarında savaşmak amacıyla Kobani'ye geçtiğini söyledi.
 
Terörist Abdurrahman P. ise PKK'nın Sur ve Nusaybin'de çatışmak için  PYD/YPG'den keskin nişancı talebinde bulunduğunu itiraf etti.
 
Ceylanpınar'da 10 Ocak'ta sınırı geçmeye çalışırken yakalanan PYD'li  "Andok Agir" kod adlı Mehmet Ali B. (21) ve "Dijvar" kod adlı Gıyasettin K. (19),  jandarmadaki ifadelerinde Nusaybin'e PKK'ya destek için gittiklerini kaydetti.
 
Akçakale'nin Yazlıca bölgesinde 24 Şubat'ta sınırı geçmeye çalışırken  yakalanan PYD'li Cahit O, PKK'ya yardım için Sur'a gitmeye çalıştığını itiraf  etti. Terör örgütü üyesinin verdiği ifade doğrultusunda Akçakale merkezde  yakalanan "Acec" kod adlı Muhammed H'nin PKK/PYD'nin bölge kuryeliğini yaptığı  öğrenilmişti.
 
Verilen bu ifadeler aynı zamanda PKK ile PYD’nin ortak bağlarını, ortak hareket ve birliklerinin kanıtı oldu.
 
 

Etiketler; #pkk #pyd #ortak