Terörün Musluğuna Set Çekiliyor.. Şimdi Yandılar İşte

PKK terör örügütünün Suriye de ki kolunun kaçakçılık ve geçiş koridoru olarak da kullandığı Kilis sınırına 2 metre eninde ve 3 metre yüksekliğinde duvar örülecek

Terörün Musluğuna Set Çekiliyor.. Şimdi Yandılar İşte

Kilis sınırına da örülecek 3 metrelik duvar ile PYD'li teröristlerin Türkiye sınırına sızması engellenecek. Örgütün de kaçakçılıktan elde ettiği milyonlarca doları bulan geliri kesilecek.
 
Bakanlar Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda 911 kilometre olan Suriye sınırının kritik noktaları belirlenecek ve beton duvar yapılması kararı alınmıştı. Terör örgütleri ise, insan kaçakçılığı ve kaçakçılara yönelik alınan bu karar doğrultusunda da Kilis sınırında ilk önce DAEŞ'in kontrolü altında olan bölgeye yaklaşık 40 kilometrelik duvar örülme işlemi bitti. Modüler 3 metre yüksekliğinde duvarların üzerlerine de, bir metre jiletli tel iörülme işlemi de tamamlandı, akıllı kulelerin ise  inşaatı tamamlanmak üzere. DAEŞ'in ardından  da PYD için de çalışma başladı.

Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığının 60 kilometrelik PYD hattına ilişkin kritik bölgeleri tespit etti. Terör örgütü olan PKK'nın Suriye kanadı PYD'nin Afrin Kantonu'ndan da Türkiye'ye kaçakçıklık ve terörist geçişini engellemek adına Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan başlayıp Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ne kadar uzanan bölgedeki geçiş noktalarına 2 metre eninde 3 metre yüksekliğinde duvarlar örülecek. Böylece PYD'nin başta sigara olmak üzere kaçakçılıktan kazandığı milyonlarca dolar kesilecek.