The Gülen'in galası örgütün merkezi Pensilvanya'da yapıldı!

Gülen Örgütünü anlatan ve yönetmenliğini Serkan Koç'un üstlendiği belgeselin galası, Gülen'in yaşadığı çiftliğin bulunduğu Saylorsburg kasabası "Gap Theater" adlı sinema salonunda yapıldı. İşte detayları;

The Gülen'in galası örgütün merkezi Pensilvanya'da yapıldı!

 Fethullah Gülen ve örgütünün CIA ve NATO şemsiyesi altında kurulduğu ve bir  kontrgerilla yapılanması olduğunu anlatan "The Gulen" belgeselinin galası Pensilvanya'da yapıldı.

Yönetmenliğini Serkan Koç'un yaptığı belgeselin galası, Gülen'in yaşadığı çiftliğin bulunduğu Saylorsburg kasabası yakınlarındaki "Gap Theater" adlı sinema salonunda düzenlendi.

"Bir Gladyo Projesi" alt başlığıyla yayınlanan belgesel, Gülen'in kamuoyuna yansımamış konuşmalarını, faaliyetleriyle ilgili çeşitli yıllarda basında yer almış bilgileri ve uzmanlarla yapılan mülakatları bir araya getiriyor.

Wayne Madsen ve William Engdahl gibi ünlü araştırmacı gazetecilerle yapılan mülakatları da içeren belgesel, Fethullah Gülen'in Sovyetler Birliği'nin çöküşünün ardından ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı'nın (CIA) rehberliğinde, başta Orta Asya olmak üzere çeşitli bölgelerde ABD çıkarları için faaliyet yürüttüğü iddialarını ele alıyor.
Belgesel ayrıca, Gülen'in kendi hareketine mensup kişileri devlet içinde yapılanmaya teşvik ettiği konuşmalarından birçok bölüm içeriyor.

Gösterimin ardından düzenlenen panelde izleyicilere hitap eden Koç, belgeselin yapımına üç yıl önce başladığını ve çıkış noktasının Fethullah Gülen isminin "arkasındaki esas kuvvet"in ne olduğu sorusu olduğunu belirtti.  "Bu film bir takım duyumlar ya da mantık yürütmeleriyle hazırlanmış bir film değil" diye konuşan Koç, belgeselin Gülen hareketinin faaliyetlerini incelemek için gittikleri ülkelerden ve Türkiye'den elde ettikleri bulgular üzerine kurgulanmış bir yapım' olduğunu vurguladı.

"The Gulen" belgeseli pazar günü New York'ta bulunan "Anthology Film Archives" sinema merkezinde gösterilecek.