Toplantıda Kemal Kılıçdaroğlu'na ayakkabı fılatıldı - SON DAKİKA

Ankara'da yapılan toplantıda, emekliler ile ilgili sorunların konuşulduğu sırada CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğluna ayakkabı fırlatıldı. Kılıçdaroğlu ise olayın ardından şaşkınlığını gizleyemedi. İşte detaylar.


Ankara'da emeklilerin sorunlarının tartışıldığı bir toplantıya katılan Kemal Kılıçdaroğlu'na ayakkabı fırlatıldı. Saldırgan saldırıdan hemen önce "çalışanların hakları ödenmiyor" diye bağırdı. Ayakkabı Kılıçdaroğlu'na isabet etmedi. Saldırgan salondan çıkarıldı.

İKİNCİ AYAKKABIYI DA FIRLATTI

Korumalar, ikinci ayakkabıyı da fırlattıktan sonra saldırgana müdahale etti ve salondan çıkardı. Bu sırada Kılıçdaroğlu'nun korumaları, "Arkadaşlar nazik davranın" şeklinde uyardığı duyuldu. Saldırganın "kahrolsun bu düzen" şeklinde bağırarak eylemi yaptığı belirtildi. Saldırganın, babası sigortasız çalıştırıldığı için böyle bir protesto gösterisi yaptığı öne sürüldü.

KILIÇDAROĞLU: SANIRIM AKIL SAĞLIĞI YERİNDE DEĞİL

Toplantının bitiminde yaşanan ayakkabı saldırı sonrası kısa bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu salondan ayrılırken “sanırım protestocunun akıl sağlığı yerinde değil” dedi.