Trabzonspor Ozan Tufan için ne veriyor?

Fenerbahçe'nin de peşinde olduğu Bursasporlu yıldız oyuncu Ozan Tufan için Trabzonspor reddedilmeyecek teklif yaptı. Ozan Tufan'ın hangi takımı tercih edeceği merak ediliyor. İşte detaylar.

Trabzonspor Ozan Tufan için ne veriyor?

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, "Ozan için teklif yapan kulüpler Fenerbahçe ve Trabzonspor. Başkanlar düzeyinde görüşmelerimiz oldu. Bunlar ciddi teklifler. İstediğim parayı veren kulüp Ozan'ı alır’’ açıklamasında bulunmuş ve transfere yeşil ışık yakmıştı.
 
Trabzonspor yönetimine yakın bir isimden edinilen bilgiye göre Trabzonspor’un Bursaspor’a 5 milyon Euro teklif ettiği fakat yeşil beyazlı kulübün bunun çok üstünde bir rakam istediği için transferin zora girdiği öğrenildi. Ozan Tufan’ın bonservis bedelinde Bursaspor’un indirime gitmediği taktirde bordo mavili ekibin 5 milyon euro’nun üstüne çıkmayacağı ve transferin gerçekleşmeyeceği ifade edildi.
 
Waris Arap takımlarına
Spartak Moscova’dan sezon başında 6 milyon euro’ya transfer olan fakat şu ana kadar Ersun Yanal’ın gözüne giremeyen Waris satılık listesine konuldu. 
 
23 yaşındaki futbolcunun UEFA'nın transfer talimatnamesindeki 'Bir futbolcu aynı sezon içerisinde 2 takımda forma giyebilir' maddesi nedeniyle Avrupa’da herhangi bir kulübe transfer olamayacak. Ancak kulüp kaynaklarından edinilen bilgiye göre 10 milyon Euro civarında bir transfer teklifi bekleyen bordo mavili yönetim ederinin bulunması halinde devre arasında Waris’i Arap takımlarına satmayı planladığı öğrenildi