Tunceli'de Hain Karakol Saldırısı

Tunceli'de aksam saatlerinde Pkk'lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlar ile Karakola saldırıldı. Bu saldırıya güvenlik güçleri anında cevap verirken ölen ya da yaralanan olmadı. Teröristlerin kaçtığı bölgeye operasyon düzenlendi.

Tunceli'de Hain Karakol Saldırısı

 Tunceli’ye 20 kilometre mesafede bulunan Çiçekli Jandarma Karakolu’na bugün saat 18.30 sıralarında kalabalık bir grup PKK’lı tarafından önce raketarla saldırı düzenledi.

İki roketatar karakolun bahçesinde düşerek infilak ederken yangın çıktı. Karakola hakim tepelere gizlenen PKK’lılar da karakola uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Karakoldaki askerlerin de anında karşılık vermesiyle yaklaşık 15 dakika süren çatışma yaşandı. Çatışmada ölen ya da yaralanan olmadı. Çatışmanın yaşandığı sırada Jandarma Bölge Komutanlığı’ndan kalkan 2 Kobra helikopter PKK’lıların bulunduğu bölgeleri bombalayıp, yoğun ateş altına aldı. PKK’lılar Zarguvat Ormanları bölgesine kaçarken, bölgeye Sikorsky helikopterlerle özel eğitimli askerler sevk edildi.

Zarguvat Ormanları bölgesinde askerler ile PKK’lılar arasında zaman zaman çatışmaların sürdüğü öğrenildi. Roketatarın yolaçtığı karakol bahçesinde ile çevrede çıkan yangın Tunceli Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

PKK, SİİRT'TE DE SALDIRDI

Öte yandan, Siirt'in Kurtalan İlçesi'nde İlçe Jandarma Komutanlığı ile Beykent Komanda Tabur Komutanlığı'na PKK'lılar tarafından eş zamanlı roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Askerlerin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışmada ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

Kurtalan'da saat 22.45 sıralarında PKK'lılar eş zamanlı olarak İlçe Jandarma Komutanlığı ile ilçeye 3 kilometre mesafede bulunan Beykent Komando Tabur Komutanlığı'na eş zamanlı olarak roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Askerlerin de anında karşılık vermesiyle yaklaşık 10 dakika süren çatışma yaşandı. Çatışmada ilk bilgilere göre ölen ya da yaralanan olmadı. Çatışmaların yer yer sürdüğü ilçeye Siirt'ten ambulanslar sevk edildi.