Turkcell ve Vodafone bu bayramda rekor konuşma!

Arefe ve bayram gününde Turkcell ve Vodafone hattı kullananlarda rekor dakika konuşma ... Bayramda telefon şirketlerinde büyük yoğunluklar yaşandı ..

Turkcell ve Vodafone bu bayramda rekor konuşma!

 Turkcell’liler, arife günü ve Ramazan Bayramı’nı kapsayan 16-19 Temmuz tarihleri arasında sevdikleriyle toplam 1.2 milyar dakika, Vodafone’lular 774 milyon dakika konuştu.  Bayram boyunca Turkcell’lilerin gönderdiği kısa mesajların sayısı ise 749 milyonu geçti. Bayram coşkusunu görüntülü mesajla paylaşanlar da 2.8 milyon MMS gönderdi. Bayram tatiliyle birlikte mobil internet kullanımında da artış kaydedildi.

Tatil süresince kullanılan data miktarı, Turkcell’de 3 milyon GB’ı aştı. Data kullanımının en yoğun olduğu il İstanbul oldu. Bayram sevincini sınır ötesine taşıyan Turkcell’liler, 4 gün içinde yurt dışıyla toplam 7 milyon dakika konuştu. En çok aranan ülke ise Almanya oldu. Bayram tatili için yurt dışına çıkan Turkcell’liler de Türkiye’yi en çok Yunanistan’dan aradı. 

Vodafone aboneleri ise arife günü ve bayramı kapsayan 4 günde yaklaşık 774 milyon dakika konuştu, 613 milyon SMS attı ve 1 milyon 773 bin GB mobil internet kullandı. Böylece Vodafone’lular Ramazan Bayramı’nı mobil internet üzerinden bayramlaşarak geçirdi. Vodafone abonelerinin mobil internet kullanımı geçen yılın Ramazan Bayramı’na göre iki kat arttı. Bayram süresince en çok konuşan beş il sırasıyla İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, İzmir, Antalya, en çok SMS gönderen iller sırasıyla İstanbul, Ankara, Samsun, Antalya, Konya, en çok mobil internet kullanan iller ise İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa oldu.