Türkiye de iİk Sahur ve İlk İftar

Ramazan ayı geldiğinde ve sayılı günler kaldıkça insanlarda heyecanda arttı.

Türkiye de iİk Sahur ve İlk İftar

Ramazan ayı on bir ayın sultanı olarak da hitap edilmektedir. Ramazan ayı geldiğinde veya sayılı günler kaldıkça insanlarda bir heyecan oluşur. O bir ay içerisinde insanlar da çok değişik davranışlar sergilenir.

Gecesi bir ayrı telaş katar, akşamı ise daha bir ayrı telaş katar. Ramazan ayının ilk günü 06.06.2016 tarihinde ve haftanın ilk günü olan pazartesi günü ilk iftarlar açılacaktır.

Türkiye de ilk sahur ve ilk iftar

Türkiye de ilk sahura 05.06.2016 Pazar gecesi kalkılacak ve ilk iftar 06.06.2016 pazartesi akşamı açılacaktır. İftarı ilk olarak Hakkâri ili saat 19.32 de açacaktır. İlk sahura ise 02.31 de Ardahanlılar başlayacaktır.

04.07.2016 pazartesi günü arife günü olmaktadır. 05.07.2016 Salı günü ise ramazan bayramının birinci günü sayılmaktadır. Ramazan ayının feyzi bir başka olmaktadır. Diğer günlerden ve aylardan çok farklı olmaktadır.

Ramazan ayında 1 ay süresince insanların her işi düzen içinde olmaktadır. Akşamları iftar sonra herkesin teravih namazı için oluşturduğu bir ortam ve neşesi bir başka yaşantı vermektedir. İnsanlar kendilerini o günlerde huzur içerisinde buluyorlar.