Türkiye'den Arakanlı Müslümanlar için ilk adım!

Türkiye, Myanmar'a siber saldırı düzenledi. Myanmar Devleti'nin Müslümanlar'a yönelik başlattığı soykırımın ardından Türkiye'deki hackerlar harekete geçti. Bu ülkeye yönelik siber saldırıların devam etmesi bekleniyor.

Türkiye'den Arakanlı Müslümanlar için ilk adım!

Myanmar Devleti Müslümanlar'a yönelik soykırım başlatırken, son bir haftada 3 bin Müslüman'ın katledildiği belirtiliyor. Ülkenin 'Nobel Barış Ödüllü' lideri Ang San Su Çi ise 'terörist' ifadesini kullanarak katliamdan Müslümanlar'ı sorumlu tutuyor.

Arakan'da zulüm devam ederken henüz dünya, özellikle de İslam aleminden güçlü bir ses yükselmiş değil. Olaylara daha fazla kayıtsız kalamayan Türkiyeli hackerlar ise Myammar'a yönelik saldırı başlattı.

MYANMAR DEVLETİ ACİZ KALDI

Ay Yıldız Team, Myanmar'ın Doğal Kaynaklar ve Çevre Koruma Bakanlığı'na ait resmi siteyi ele geçirdi. Gece saatlerinde ele geçirilen site için Myanmar Devleti hala bir çözüm üretebilmiş değil. Bu saldırının, Arakan'daki zulme kayıtsız kalmayan diğer gruplara da örnek olması bekleniyor.

ÜLKELERİ KAOSA SÜRÜKLEYEN YENİ BİR SAVAŞ

Öte yandan siber savaş; kara, hava ve denizden sonra dördüncü savaş şekli olarak kabul ediliyor. Enerji ve bankacılık sistemleri gibi kritik alanlara saldırı yapıldığında, hedef alınan ülke adeta kilitleniyor. Böyle bir durumun uzun sürmesi halinde o ülkenin kaosa sürüklenebileceği belirtiliyor.