TÜSİAD ‘‘BUZLAR ERİDİ’’ DEDİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir görüşme yapan TÜSİAD başkanı Cansen Başaran Symes ‘’ görüşmelerimizi karşılıklı olarak paylaştık ve son derece açık bir diyalog oldu’’ dedi. Bir

TÜSİAD ‘‘BUZLAR ERİDİ’’ DEDİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir görüşme yapan TÜSİAD başkanı Cansen Başaran Symes ‘’ görüşmelerimizi karşılıklı olarak paylaştık ve son derece açık bir diyalog oldu’’ dedi. Bir gazetecinin  ‘’Başbakanla buzlar eridi mi?’’ sorusu üzerine Cansen Başaran Symes; ‘’güldüğümüze göre evet ‘’ dedi.

Başbakanla yaptığı görüşmedeki izlenimlerini soran gazetecilere,  herkes ciddi bir çaba gösteriyor, bir an önce koalisyon hükümeti kurularak erken seçim havasından çıkılması gerektiğini beyan etti.

TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği) heyeti temaslarının son gününde HDP ( Halkların Demokratik Partisi) ile görüştükten sonra bir basın açıklaması yaptı.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLARI PAYLAŞTIK

 İki gün boyunca Ankara’da mecliste temsil edilen parti liderleriyle bir takım görüşmelerde bulunan TÜSİAD Başkanı Symes Şu açıklamalarda bulundu. İş dünyasının beklentilerini üç ana başlık altında tüm heyetlere ilettiklerini ve önümüzdeki günlerde kurulacak olan bir hükümetle Türkiye’nin önünü açacaklarını, demokratikleşme ile birlikte hukuk ve özgürlüklerin önemini vurguladı. Ayrıca kalkınma, Türkiye’deki yatırımlar ile büyüme gibi Türkiye için çok önemli konular hakkında çok kapsamlı paylaşımlarda bulunduklarını dile getirdi.

AMAÇ KALICI VE İSTİKRARLI BİR HÜKÜMET

Başbakan ile yapılan görüşmeler hakkında bilgi veren Başaran, tüm parti liderlerinin kalıcı bir hükümet noktasında gayretli olduğunu ileri sürdü. Çok sağlıklı bir toplantı olduğunu ve bundan TÜSİAD Başkanı olarak çok memnun olduğunu belirten Başaran, daha öncede bakanımız Cevdet Yılmaz ile de İstanbul’da bir dizi toplantılarda bulunduğunu dile getirdi. AK Partinin dönüşüm programı ile ilgilide çok kapsamlı bir görüşme yaptıklarını buprogramın kendi çalışmalarıyla da birebir uyuştuğunu belirten TÜSİAD Başkanı Türkiye’nin erken seçim atmosferinden kurtularak tüm enerjinin yeni kurulacak hükümete kenetlenmesi gerektiğini altını çizdiklerini ve İstanbul’ason derece mutlu olarak döneceklerini ifade etti.

‘’BUZLAR ERİDİ’’

AKPARTİ genel başkanı ve başbakan Ahmet Davutoğlu ile yapılan görüşmeden sonra buzların eriyip erimediği ile ilgili olan soruya gayet olumlu bir görüşmemiz olduğunu belirterek. Bunu sizler buzlar eridi olarak yorumlayabilirsiniz. Fakat ben buz muydu, onu bilmiyorum ama son derece olumlu bir görüşme gerçekleştirmiş olduğumuzu burada size bildirmek isterim.’’ Sözlerini kullanarak konuşmasını bitirdi.


Etiketler; #TÜSİAD