Uçak, köpeğe çarpınca hava trafiği aksadı! Atatürk Havalimanı rezaleti..

İstanbul Atatürk Havalimanı’ nın 05/23 pistine giren köpekler yüzünden hava trafiği olumsuz yönde etkilendi. Piste iniş yapan yolcu uçağı aprona giren köpeklerden birine çarptı..

Uçak, köpeğe çarpınca hava trafiği aksadı! Atatürk Havalimanı rezaleti..

 

İstanbul Atatürk Havalimanı’ nın 05/23 pistine giren köpekler yüzünden hava trafiği olumsuz yönde etkilendi. Piste iniş yapan yolcu uçağı aprone giren köpeklerden birine çarptı.

Yolcu uçağının köpeğe çarpması sonucunda köpek ölürken, inişe hazırlanan 3 uçak ise pisti pas geçti. Türk Hava Yoları’ nın (THY) TK-1450 sefer sayılı Porto-İstanbul seferi yapan Boeing 737-800 tipi uçak, 68 yolcusu ile birlikte dün akşam 21.33’ te Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı. Uçağın iniş yapmasından sonra aprona nasıl girdiği belirlenemeyen bir köpeğe çarptı.

Uçağın köpeğe çarpması sonucunda ölen köpeğin aprondan alınabilmesi için inişe hazırlanan diğer uçaklara izin verilmedi. 3 uçak bu sebeple pisti pas geçti.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) çalışanları, olay yerine gelerek köpeğin cesedini kaldırdı. Daha sonrasında hava trafiği normale döndü. THY yollarının köpeğe çarpan uçağı ise 203 numaralı körüğe alınarak görevliler tarafından yıkandı.

Uçak pilotunun, inişten sonra Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi’ ni uyardığı ve bir köpeğe çarptığı öğrenildi.