Vatandaşlar akın etti...

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçişler başladı

Vatandaşlar akın etti...

Yavuz Sultan Selim Köprü açılmasıyla birlikte vatandaşlar gece 00.00 beklemeden köprüye akın ettiler. Ellerinde de Türk bayraklarıyla da köprüye gelen vatandaşlar hatıra fotoğrafı çekmek için de birbirleriyle yarıştı.

Köprünün de inşaatına başlandığı zaman orada olduğunu da söyleyen bir kişi: 'Türkiye için yapılabilecek en güzel projelerden birii. Başlangıcında da temelinde buradaydım. İşten ayrılırken yüksekliği bir buçuk metre idi. Şu an 320 metre. Çok mutluyum' diye konuştu. Köprüden de bir kez geçip, ikinci kez geçmeye de gelen bir vatandaş ise. 'Gurur verici. Merakla gecenin bi vakti yola çıktık, köprüye geldik. İstanbul'un da trafiğine büyük katkısı alacak' şeklinde konuştu. Ailesini de yanına alarak köprüden geçmeye gelen kişide 'Çok mutluyuz, heyecanlıyız. Karşıya sık sık gidiyorduk. Trafikte uzun zaman geçiriyorduk. Köprünün açılması ile de birlikte bu süre kısalacak' dedi.


Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde de hatıra fotoğrafı ve de selfie çeken vatandaşlar ise daha sonra araçlarına binerek yollarına da devam etti.