Yakalandığına sevinen cinayet zanlısı pes dedirtti

2004 yılında Adana'da askerlik görevini yerine getirirken taksici Dur Hasan Kırım'ın parasını ve telefonunu gasp edip, bıçaklayarak öldüren ve adının Ahmet Y. olduğu öğrenilen cinayet zanlısı tam 11 yıl sonra yakalandı. Zanlının yakalanmasından ziyade zanlının "oh be rahatladım" demesi herkese pes dedirtti.

Yakalandığına sevinen cinayet zanlısı pes dedirtti

2004 yılında Adana'da askerlik görevini yerine getirirken taksici Dur Hasan Kırım'ın  parasını ve telefonunu gasp edip, bıçaklayarak öldüren ve adının Ahmet Y. olduğu öğrenilen cinayet zanlısı tam 11 yıl sonra yakalandı. Zanlının yakalanmasından ziyade zanlının "oh be rahatladım" demesi herkese pes dedirtti.

Adana'da vatani görevini yaparken taksici Dur Hasan Kırım'ın parasını ve telefonunu gasp edip 17 yerinden bıçaklayarak öldüren Ahmet Y., 11 yıl sonra yakalandı. Polis ekipleri katili, taksicinin telefonunu sattığı kişinin ifadesinden şivesinin farklı olduğunu söylemesi üzerine binlerce asker ve üniversite öğrencisini araştırarak buldu. Faili meçhul ekibi Ahmet Y.'nin evine giderek zili çaldı. Kapıyı açan Ahmet Y. karşısında polisleri görünce, “Taksici ölmüş mü, o zaman doğru adamı alıyorsunuz, her zil çaldığında polis gelecek zannediyordum oh be rahatladım. Fakat içeride ailem var burada konuşmayalım. Küçük kızım Ecem var. Size her şeyi Adana'da anlatacağım” dedi. Olayın gerçekleştiği yerde cinayeti anlatan Ahmet Y., taksicinin öldüğünden habersiz olduğunu söyledi.