Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ışıkları yakıldı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ilk gecesi ilgi gördü. Köprünün ilk kez yanan ışıkları görsel şova dönüştü. Öte yandan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan yaptığı açıklamada köprünün bu gece 00.00’dan itibaren vatandaşların kullanımına açılacağını belirtti.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ışıkları yakıldı

Yapımı 39 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nun açılışı gerçekleşti. Açılışı gerçekleşen köprünün ışıkları havanın kararmasıyla birlikte ilk kez yandı.

İlk kez yanan ışıklar adeta görsel bir şova dönüştü.

Öte yandan, açılışta yer alan resmi görevliler araçları ile yeni köprüden geçerek, yeni yolların keyfini sürdü.

00:00'DAN İTİBAREN KULLANILIABİLECEK

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Yavuz Sulna Selim Köprüsü ile ilgili merak edilen sorunun cevabını da verdi. Arslan bu gece yarısından itibaren köprünün trafiğe açılacağını söyledi.

NASIL BAĞLANILANACAK ?

Peki köprüyü kullanmak isteyen vatandaşlar, Kuzey çevre otoyoluna hangi bağlantı yollarını kullanarak ulaşabilecek? Asya’dan Avrupa’ya geçmek isteyenler Ümraniye Çamlık, Şile otoyolu Reşadiye mevkii ile Alemdağ, Sancaktepe, Çekmeköy Hüseyinli ve Riva yollarındaki bağlantıları kullanarak Kuzey Çevre otoyoluna ve devamında Yavuz Sultan Selim köprüsüne ulaşabilecek. Avrupa’dan Asya yönüne geçmek isteyenler de Kilyos, Odayeri Ağaçlı, Göktürk, Başakşehir, İstoç Mahmutbey kavşağındaki bağlantı yollarını kullanarak, Kuzey Çevre otoyoluna ve devamında Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne ulaşabilecek. Her bağlantı yolunda çevre yolunu ve köprüyü gösteren tabelalar bulunuyor.