Yılmaz Erdoğan'ın Gala'daki açıklamaları

Çalsın Sazlar filminin Gala'sına katılan Yılmaz Erdoğan yapımcıların çektiği sıkıntılara değindi. Yılmaz Erdoğan'ın sinema bileti ile mısır fiyatları arasında yaptığı ince espri, yapımcıların durumunu ortaya koydu. İşte detaylar.

Yılmaz Erdoğan'ın Gala'daki açıklamaları

Ünlü senarist yönetmen Nesli Çölgeçen’in çektiği ‘Çalsın Sazlar’ filmi Zorlu PSM’de yapılan galanın ardından izleyici ile buluştu.

Film, aynı kıza aşık olan iki yakın arkadaşın (Engin Hepileri ve Caner Cindoruk) komik çekişmesini anlatıyor.

Yoğun kar yağışına rağmen galaya aralarında Yılmaz Erdoğan, Kenan Doğulu, Beren Saat, Emre Karayel, Tuba Ünsal, Cansu Tosun, Tolga Güleç, Yeliz Şar, Billur Kalkavan, Sertab Erener, Gonca Vuslateri ve Gökçe Bahadır’ın da yer aldığı birçok ünlü isim katıldı.

Galaya eşine destek olmak üzere gelen Yılmaz Erdoğan, “Gala bir nevi düğün, kutlama, eğlence yeridir. Artık gerisi seyirciye kalmıştır” sözlerinden sonra yapımcılık da yapan biri olarak sinema yapımcılığının zorluklarına şu sözlerle vurgu yaptı:

En az kazanan yapımcılar!

“Gelir dağılımına baktığınızda en az parayı alan yapımcıdır. Bir sinema bileti 10 lira, sinema büfesinde satılan bir külah mısır 8 lira. Buradan yola çıkarak film yapımcıları mısıra çalışıyormuş gibi hissedebilir kendini. Sinemanın önde gelenleri toplanarak bu soruna muhakkak bir çözüm bulması gerekiyor.”

Gösterim öncesi ve sonrası bazı oyuncular ile konuklar gazetecilerin sorularını cevaplandırdı...

-BELÇİM ERDOĞAN: Filmde çok şarkı söyledim. Yakında filmin soundtrack albümü yapılacak.

-CANER CİNDORUK: (Aşk mı dostluk mu sorusuna cevaben) Aşk çok yüklü bir anlam bu soruya cevap vermek de çok tehlikeli!

-ENGİN HEPİLERİ: Aşk mı dostluk mu?... Tabii ki aşk!

-TOLGA GÜLEÇ - YELİZ ŞAR: Ayrılmadık, gördüğünüz gibi beraberiz. Çıkan haberlere de bir anlam veremiyoruz!