Yola Çıkacaklar Dikkat! TEM Otoyolu Projesi Kapsamında Ulaşım 2 Şeritten Sağlanacak

TEM Gebze-İzmir Projesi nedeni ile ortaya çıkan üst yapı çalışmaları yüzünden trafik 2 şeriyyen sağlanacak. İstanbul - Ankara yönünde 2 şeride düşürülecek. Çalışmaların 1 Eylül tarihine kadar devam edeceği söyleniyor.

Yola Çıkacaklar Dikkat! TEM Otoyolu Projesi Kapsamında Ulaşım 2 Şeritten Sağlanacak

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi kapsamında, üstyapı çalışmaları nedeniyle trafik TEM Otoyolu İstanbul-Ankara yönünde 2 şeritten sağlanacakGebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi kapsamında İzmit Körfezi Geçişi ve bağlantı yolları da dahil olmak üzere, Muallimköy viyadüğü TEM otoyolu birleşimi bölgesinde yapılacak üstyapı çalışmaları nedeniyle, trafiğin İstanbul-Ankara yönünde 2 şeritten sağlanacağı bildirildi.

Kocaeli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, gerçekleştirilecek üstyapı çalışmaları nedeniyle, TEM otoyolu sağ şeritte İstanbul-Ankara yönünde şerit daraltması yapılacağı, trafiğin İstanbul-Ankara yönünde 2 şeritten sağlanacağı ve bugün başlanacak çalışmaların 15 Eylül'de bitirileceği kaydedildi. Açıklamada, aynı iş kapsamında K1 Kavşağı Dilovası gişeler-Muallimköy viyadüğü arası kuzey yol şerit genişletme çalışmaları nedeniyle, TEM otoyolu Dilovası gişelerden, İstanbul ve Ankara katılım yönlerinin trafiğe kapatılacağı ve bugün başlanan çalışmaların 1 Eylül'de tamamlanacağı belirtildi.

Çalışma süresince sınav günleri, bayram günleri gibi özel günler göz önünde bulundurularak, trafik düzenlemeleri buna göre yapılacağı ifade edilen açıklamada, çalışmalar sırasında geçici trafik işaretlemelerinin yapılacağı, bu nedenle sürücülerin alternatif yolları kullanmaları ve yol üzerindeki trafik işaret ve işaretçilerine titizlikle uymaları gerektiği bildirildi.