Zift yeniden hayata tutundu

Yavru köpek "Zift"in inanılmaz değişimi.

Zift yeniden hayata tutundu

Zift yeniden hayata tutundu
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, zifte yapıştığı için ölmek üzereyken itfaiye ekiplerinin bir saatlik çalışmasıyla kurtarılmıştı. İtfaiye ekiplerinin kurtarma operasyonu ile üç veteriner hekimin 4 saatlik çabasıyla hayata döndürülen yavru köpek Zift değişimi herkesi mutlu etti.
Zonguldak / Ormanlı beldesi Kaymaklar köyü girişinde 6 Nisan'da asfalt tankerinden sızan zifte yapışan ve telef olmak üzereyken Ereğli Belediyesi itfaiye ekiplerinin 1 saatlik çalışmasıyla kurtarılan yavru köpeğe "Zift" adı verilmişti.  Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinde görevli veteriner hekimlerinin uyguladığı tedavinin ardından tamamen iyileşerek yaşamına geri döndü.
Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Atilla Bulak, vücudunun büyük bölümü ziftle kaplı olan ve ayakları birbirine tamamen yapışan yavru köpeğin aç ve susuz halde bulunduğunu, ekipler tarafından kurtarılarak 4 saatlik operasyon ile eski haline getirildiğini açıkladı.
Bulak, 54 gündür devam eden tedavinin ardından yavru köpeğin sağlığına kavuştu, hareket etmeye, büyümeye ve yiyip içmeye başladı.