O 2015'e İntiharak Ederek Girdi

İzmir'de yaşanan trajik olayda Fatih Almak isimli vatandaş yılbaşı gecesi öncesinde internet ortamında " .. 2015'te görüşür müyüz?" yazıp evden anneme gidiyorum diye ayrıldıktan 2 gün sonra denizden cansız bedenine ulaşıldı.

O 2015'e İntiharak Ederek Girdi

İZMİR'in Güzelbahçe İlçesi'nde, 2 gündür kendisinden haber alınamayan ve psikolojik sorunları olduğu öne sürülen 55 yaşındaki Fatih Almak, denize atlayarak intihar etti. Almak'ın yılbaşından önce kendisine ait sosyal paylaşım sitesinde "Berbat bir 2014 bitiyor, 2015'te görüşür müyüz?" diye yazdığı belirlendi.

Olay, saat 01.00 sıralarında Güzelbehçe İskelesi'nde meydana geldi. İskelede oturan balıkçılar bir kişinin denize atladığını görünce polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine gelen polis, Sahil Güvenlik ve Deniz Polisi'nden yardım istedi. Sahil Güvenlik ekipleri denize atlayan kişiyi iskeleye çıkardı. Ancak sağlık ekipleri bu kişinin öldüğünü belirledi. Polisin yaptığı araştırmada ölen kişinin bankadan emekli evli ve 3 çocuk babası Fatih Almak olduğu tespit edildi. Fatih Almak'ın cesedi savcılık incelemesi ardından otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Fatih Almak'ın iki gün önce evden ayrıldıktan sonra eşine "Gölcük'teki annemin yanına gidiyorum" diye telefonla mesaj attığı ve bir daha kendisinden haber alınamadığı belirtildi. Soruşturma başlatıldı.