Anne Adayları İçin Bebek Çantası İle İlgili Merak Edilenler

Anne adayları bebeklerini ellerine alacakları güne yakın çanta hazırlıklarına başlarlar... Peki çantada neler olmalı neler olmamalı..

Anne Adayları İçin Bebek Çantası İle İlgili Merak Edilenler

Doğum zamanı geldi çattı. Peki çantamız hazır mı? Çantamızı hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz. Öncelikle anne için neler gerekli onları belirtelim.
Öncelikle kendiniz için rahat bir pijama ya da gecelik bulunmalı. 2 adet olmasında fayda var. Aynı zaman da emzireceğinizden önden düğmeli olması daha rahat olacaktır.

Bol miktarda iç çamaşırı, en az 2 adet emzirme sütyeni bulunmalı. Emzirmeye yardımcı olan meme ucu çıkarıcı aparatı ve meme ucunuza sürmek için krem mutlaka çantanızda olması gerekir. Meme ucunuzu temizlemek için mendil ve göğüs pedini de unutmayın. Bol miktarda da hijyenik pet de koyun. Doğumdan sonra eşinize, gelen misafirlerinize ve anneliğinizi ölümsüzleştirmek için çektireceğiniz fotoğraflar da güzel gözükmek için makyaj malzemelerinizi de unutmayın.

Bebeğiniz içinde olması gerekenleri de size hatırlatalım. En az iki üç adet zıbın, uzun kollu ve bacaklı body ya da tulum koyun. Bebeğiniz için mutlaka şapka ve eldiveni de koymayı unutmayın. 3 çift çorap koymanızda da fayda var. Mevsimine göre yelek de koyabilirsiniz. 1 adet de bebek battaniyesi koyun. Mevsimine göre ince veya kalın olabilir. Ayrıca bebek bezi ve yeni doğan cildine uygun ıslak mendil de almayı unutmayın. Bebek mendillerini mutlaka koyun. Emzirme esnasında bebeğinizin üstü kirlenmesin. Hem de gazını çıkartırken sizin de üstünüz kirlenmez.

Her ihtimale karşı emzik ve biberon da koyun. Sütünüz hemen gelmeyebilir. Bebeğinizin sarılık ihtimaline karşı biberona ihtiyaç duyabilirsiniz. Bazı hastanelerde temin ediyorlar ama her ihtimale karşı süt sağma cihazı da koyabilirsiniz. Bu saydıklarımızı mevsimine göre ve hastanede kalacağınız güne bağlı olarak miktarını değiştirebilirsiniz.