Hindistan Cevizi Yağı ile Cilt Bakımı

Hindistan Cevizi Yağı ile Cilt Bakımı

Hindistan cevizi daha çok tropikal bölgelerde bulunan bir meyve olması sebebiyle her yerde bulunmaz ve dolayısıyla yağını da bulmak ve üretmek biraz zahmetli bir iştir ama son zamanlarda artık ülkemiz de de rahatlıkla bulabildiğimiz bu ürün hem saç bakımı için hem de cilt bakımı için kadınların güzellik sırlarından biri olmayı başarıyor. Hindistan cevizi yağı antibaktariyel özelliklere sahiptir hem mantar oluşumunu önleme de de oldukça faydalı bir yağdır. Çok yüksek nemlendirici etkiye sahip bir yağ olması dolayısıyla da cilde gerek duyduğu bütün nemi sağlayabilmektedir. Hindistan cevizini kullanmak cildinizi nemlendirdiği gibi güzel bir ışıltı da katacaktır.

n Çoğu kozmetik ürününün ham maddesi olma özelliği ile de sıkça duyduğumuz Hindistan cevizi en çok şampuan markaları tarafından kullanılır saça olan faydalarını saymakla bitiremeyiz ancak yüzünüze uyguladığınız takdirde de oldukça memnun kalacağınızdan eminiz. Hindistan cevizi yağını cildiniz de meydana gelen çatlakları yok etmek için de ayrıca kullanabilirsiniz bu işlem için kozmetik markalarına para dökmenize gerek yoktur. Özellikle hamile bayanların bu çatlaklar için hamilelik esnasında kullanılması oldukça faydalı olacaktır.

İçerdiği nemden dolayı dudak bal mı olarak da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hassas ciltler için kullanılabilecek çok doğal çok pratik bir nemlendiricidir çünkü her hangi bir kimyasal maddeye alerjisi bulunan hanımlar nemlendirici seçiminde oldukça detaycıdır .Bunları düşünmenize gerek yoktur çünkü Hindistan cevizi yağı doğal bir yapıdadır ve hiç bir reaksiyona sebep olmaz.

Hindistan cevizi yağını tırnak eti bakımında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Manikür ve pedikürden önce tırnaklarınızı yumuşatmak ve nemlendirmek isteyebilirsiniz bu yağı kullanarak bunu sağladığınız gibi tırnaklarınızı güçlendirmiş de olacaksınız. Bu yağ özellikle göz ve dudak makyajını çıkarma konusunda da oldukça etkili bir yağdır .Hem doğal bir makyaj temizleyici hem de gerekli olan vitamin yani e vitaminini de size sağlamış olacaktır.