Köyün tek hanesine Kaymakam'dan gıda yardımı

Aralıksız kar yağışının sürdüğü Kastamonu'ya bağlı Kapaklı Köyü'nde yazın 20 ye ulaşsa da kışın sadece 1 ev yaşıyor. 1 metereye ulaşan kar kalınlığı ve yolların kapanmasıyla birlikte köyde yaşayan tek aile erzakları bittiği için Kaymakam'dan yardım istedi. Ekipler gelerek aileye gıda yardımını ulaştırdı.

Köyün tek hanesine Kaymakam'dan gıda yardımı

İlçede bir haftadır devam eden kar yağışı nedeniyle kar kalınlığının yer yer bir metreye ulaştığı Kapaklı köyü yolu ulaşıma kapandı.

Kavacık Mahallesi'nde eşiyle yaşayan  65 yaşındaki Veysel Gökmen'in yiyeceği bitti, köy yolu kardan dolayı ulaşıma kapalı olduğu için ilçeye inemedi.

Gökmen, bunun üzerine Taşköprü Kaymakamlığını arayarak yardım talebinde bulundu.

Kaymakamlık ekipleri, iş makineleriyle köy yolunu kısa sürede ulaşıma açarak aileye erzak yardımında bulundu.

Gökmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık bir haftadır köylerinde bir metreye yakın kar olduğunu söyledi.

Üç gündür elektriklerinin kesik olduğunu, sularının donduğunu ve erzaklarının kalmadığını ifade eden Gökmen, "Yardım talebinde bulunduğumuz kaymakamlığımız imdadımıza yetişti. Çok teşekkür ederiz bütün emeği geçen personele. Allah, devletimize zeval vermesin" dedi.

Gökmen, yazın 20 hane olan köyde kışın sadece kendilerinin yaşadığını, birkaç gün içerisinde İstanbul'da yaşayan çocuklarının yanına gideceklerini söyledi.