Hastanenin su boruları patladı doktorlar şemsiyeyi eline aldı

Kocaeli Üniversitesine bağlı hastanede bugün doktorlar ve hastane çalışanları zor dakikalar yaşadı. Hastanenin su borularında patlama meydana geldi. Duvardan hastanın üzerine su akmaması için doktorlar şemsiyeyle ameliyat yaptı. Ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz.

Hastanenin su boruları patladı doktorlar şemsiyeyi eline aldı

Son yağışlarla birlikte halen 1 metreye yakın karla kaplı bölgedeki Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü'ndeki Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde, önceki gün yaşanan olayda, hava sıcaklığının bölgede eksi 7'lere kadar düşmesi sonucu, kalorifer borularından bazıları ısı değişimi nedeniyle patladı.

AMELİYATHANEDE ŞEMSİYELİ ÖNLEM

Ancak üst kattaki kalorifer borularından sızan sular, alt katta bulunan ameliyathane ile yoğun bakım ünitesine damladı. Yoğun sızıntının ilk anda nereden kaynaklandığını anlayamayan ameliyathanedeki doktorlar, o sırada operasyon için hazırlanan masadaki hastanın sudan etkilenmemesi için temin ettikleri şemsiyeyi üzerine tutup, onu sudan koruyarak onu dışarı çıkardı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Yoğun bakım ünitesindeki hastalar da hemen emniyetli bir şekilde su damlayan odalardan alınıp diğer bölüme götürüldü. Bir görevli tarafından fotoğraflanan bu durum, yerel basında yayınlanınca, olay bir anda sosyal medyanın da gündemi oldu. Hastane yetkilileri şu anda hastanede herhangi bir sorun bulunmadığını ve olay sırasında da hasta sağlığı için olumsuzluk yaşanmadığını, gerekli her türlü tedbirin alındığını bildirdiler.