Kartepe'de kar bir adam boyuna ulaştı

Türkiye'nin önde gelen kayak merkezlerinden Kartepe'de kar uzunluğu 1,5 metreye ulaşırken vatandaşlar kar topu oynayarak karın tadını çıkardılar. Yüksek yerlere daha fazla yağan kar ulaşımı zorlaştırırken bazı araçlar çıkamazken bazıları da hasara uğradı.

Kartepe'de kar bir adam boyuna ulaştı

Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan kar yağışı, Kocaeli'de yüksek kesimlerde etkisini sürdürüyor.

KAR KALINLIĞI YÜKSELDİ


Kartepe'de otel bölgesinde kar kalınlığı 1.5 metreyi bulurken, burada 16 kayak pistinden 15'i açıldı. Özellikle dün akşam yüksek kesimlerde etkisini arttıran kar yağışı, Samanlı Dağları'nın bölgede 1860 metrelik zirvesiyle en yüksek noktası olan Kartepe'de her yeri kalın kar tabakasıyla kapladı.

ARAÇLAR ÇIKAMADI

İzmit'in yükseklerinde dün gece etkili olan kar yağışı nedeniyle eğimli yollardan araçlar çıkamadı. Birçok araç kayarak maddi hasarlı kazalara yol açtı. Gece yarısından sonra zemindeki buzlanma nedeniyle sürücüler zon anlar yaşarken bazı yollar, trafik polisleri tarafından ulaşıma kapatıldı. Yeni yıla girilmesi nedeniyle vatandaşların bir bölümü de kar yağışını eğlenceye çevirdi.

KARIN KEYFİNİ ÇIKARTTILAR

Deniz seviyesinden birkaç yüz metre yüksekteki yerleşim birimlerinde yarım metreye yakın kar bulunurken, vatandaşlar kartopu oynayıp kardan adam yapıyor.