Huzurevi sakinleri başörtülü Belediye Başkanı'nı görünce şaşırdılar

Konya'da yaşanan olayda bir huzurevine ziyarette bulunan Meram Belediye Başkanı'nı göre yaşlılar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Başörtülü Belediye Başkanı Fatma Toru yaşlıların şaşkın bakışları arasında onları ellerini öpüp hediyeler dağıttı.

Huzurevi sakinleri başörtülü Belediye Başkanı'nı görünce şaşırdılar

AK Parti’den Meram Belediye Başkanı seçilen başörtülü Fatma Toru, huzurevinde kalanları ziyaret etti.

Çeşitli hediyeler veren Toru, huzurevi sakinleriyle sohbet etti.

Yalnız bırakıldığını söyleyerek ağlayan bir kadının gözyaşlarını silen Toru, “Biz, sizin çocuklarınızız. Her zaman yanınızdayız ve sürekli ziyaret etmeye çalışacağız. Sizin evladınız tek değil, Tüm Konya” dedi.

YAŞLI ADAM, BAŞÖRTÜLÜ BAŞKANI GÖRÜNCE ŞAŞIRDI

Belediye yetkilileri ve parti yöneticilerinin de katıldığı ziyarette bazı huzurevi sakinleri başörtülü belediye başkanı görme şaşkınlığı yaşadı.

Başörtülü bir kadının belediye başkanı seçilmesinin geçen yıllarda imkansız olduğunu, kamuda çalışamadığını söyleyen 84 yaşındaki Mustafa Yıldız, Başkan Toru’ya başarılar diledi.

Başörtülü bir kadını belediye başkanı olarak görmenin kendisini şaşırttığını belirten Yıldız, Taşkentli Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de gurur duyduklarını söyledi.

Başkan Toru, AK Parti hükümeti sayesinde başörtülü kadınların çalışma hayatının her alanında görev alabildiğini hatırlatarak “Geçmiş dönemde kimse rahat ibadet edemedi. Başörtüsü sorunu vardı, siz onları gördüğünüz için bunları söylüyorsunuz. Ama şuanda sorun yok. Meclise de girebiliyoruz, kamu kurum kuruluşlarında da çok rahat çalışabiliyoruz. Artık her alanda çok rahat çalışabiliyoruz” diye konuştu.