Konya'da kaza: 2 tekniker hayatını kaybetti

Gün geçmiyor kki ülkemizde yeni bir kaza haberi duyulmasın. Özellikle yoğun kış şartları bunu tetikleyen birinci etken. Yol yapım şantiyesinde yaşanan talihsiz kazada GSM baz istasyonunda oluşan arızayı onarmak üzere giden 2 tekniker eleman yolda 6 metre derinliğindeki çukuru görmeyerek düştüler.

Konya'da kaza: 2 tekniker hayatını kaybetti

Olay, dün saat 07.30'da Konya-Karaman Karayolu Gökhüyük mevkiinde, özel bir firmaya ait yol yapım şantiyesi içerisinde meydana geldi. Şantiye sahasında bulunan ve çalıştıkları firmaya ait baz istasyonunun arıza yaptığını öğrenen evli ve 3 çocuk babası tekniker 47 yaşındaki Seyit Ahmet Kurt, tekniker arkadaşı evli ve 1 çocuk babası 30 yaşındaki Muharrem Çağlar ile birlikte şantiyeye geldi.

ÜZERİ KARLA KAPLI OLDUĞU İÇİN FARK ETMEDİLER

Kimsenin bulunmadığı sırada bölgeye gelen Seyit Ahmet Kurt yönetimindeki 06 DG 3193 plakalı kamyonet şantiye içerisindeki baz istasyonunun bulunduğu yere doğru ilerlerken, üzeri metal sac levha ile kapatılmış, etrafında hiçbir güvenlik önlemi bulunmayan ve üzeri karla kaplı olduğu için de fark etmediği, 6 metrekare çapındaki foseptik çukuruna düştü.

ATIK SU ÇUKURUNDA BOĞULARAK ÖLDÜLER


Bir süre sonra şantiyeye gelen işçiler, teknikerlerin içerisi atık su dolu olan yaklaşık 6 metre derinliğindeki foseptik çukuruna düştüğünü gördü. Olay yerine itfaiye ve 112 acil servis ekipleri çağırıldı. Uzun süren uğraşlar sonrası foseptik çukurundan çıkarılan kamyonetin içerisindeki Seyit Ahmet Kurt ve Muharrem Çağlar'ın boğularak hayatını kaybettiği belirlendi. Jandarmanın olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Kurt ve Çağlar'ın cesetleri otopsi yapılmak üzere hastane morguna kaldırıldı.

ARKADAŞLARI KAZA YERİNİ GÖRÜNTÜLEDİ

Yapılan adli işlemlerin ardından ailelerine teslim edilen cenazelerden Seyit Ahmet Kurt Musalla Mezarlığı'nda, Muharrem Çağlar ise Üçler Mezarlığı'nda bugün öğle kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Şantiyedeki kazanın hemen ardından hayatını kaybeden işçilerin arkadaşları tarafından cep telefonu ile çekilen görüntü ve fotoğraflar korkunç olayı gözler önüne serdi. Jandarmanın olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.