Mesir macununda Game of Thrones çıkarması

Game of Thrones’e mesir macunu ilham oldu. Festivalde izlenme rekorları kıran Game of Thrones konu oldu.

Mesir macununda Game of Thrones çıkarması

Mesir macununda Game of Thrones çıkarması
Tüm dünyada izlenme rekorları kıran dizi Game of Thrones, Zeytinburnu Belediyesi’nin düzenlediği ‘Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali’ne konu oldu.
Dünya genelinde izlenme rekorları kıran dizi Game of Thrones, Zeytinburnu Belediyesi’nin 28 Mayıs’ta gerçekleştireceği festivale ilham kaynağı oldu. 
İstanbul Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali’nin duyuru fotoğraflarını Instagram’dan paylaşan Zeytinburnu Belediyesi, reklam ve duyuru amaçlı hazırlamış olduğu afişte Game of Thronese atıfta bulundu.
Belediye, Game of Thrones’un ‘Winter is coming’ repliğinden yola çıkarak, ‘Mesir is coming’ yazdı. Kısa sürede beğeni ve paylaşım rekorları kıran afişler, sosyal medya gündemine oturdu.
Khaleesi’nin, ejderhası Dragon ile olan bir fotoğrafına “Mesir macunu hareketlendir” notunu düşen Zeytinburnu Belediyesi, ölüp yeniden dirilen Jon Snow’u da unutmadı. Belediye, Jon Snow’un bıçaklanmış bir halde yer yattığı fotoğrafa da “Mesir macunu canlandırır” yazarak adeta yabancı diziye çıkarma yaptı. Afis birçok vatandaş tarafından dikkat çekti.