Rüzgarın Oğlu Vizyona girdi ve büyük ilgi gördü

tephen Hopkins’in yönetmenliğini yaparak 19 Şubat 2016 günü Kanada’da ilk genel gösterimini gerçekleştiren Rüzgarın Oğlu adlı Biyografik, Dram ve Spor türdeki film

Rüzgarın Oğlu Vizyona girdi ve büyük ilgi gördü

27 Mayıs 2016 Cuma günü vizyona girmiştir. Filmin yönetmenliğini Stephen Hopkins üstlenmiştir. Filmin senaristliğini Joe Shrapnel ve Anna Waterhouse üstlenmiştir. Filmin yapım ülkesi Kanada ve Almanya'dır. Film 19 Şubat 2016 tarihinde ilk kez Kanada'da gösterime girmiştir. Filmin orjinal dili İngilizcedir. Filmin orjinal adı Race'dir .

Filmin dağıtıcı firması PinemaArt'tır. Film drama, spor türünde bir biyogragi filmidir. Filmin süresi 2 saat 14 dakika uzunluktadır. Başarılı film 21 Milyon Dolar hasılat yapmıştır.
Race, Rüzgarın Oğlu, Jesse Owen 'ın gerçek ve de etkileyici hikayesi perdeye aktarılmıştır. Jesse Owen, tarihin en iyi atleti olmak için çıktığı yolda bir yıldız olmuştur.

1936 Olimpiyatları'nda Adolf Hitler'in , Ari Üstünlüğü görüşüne karşı mücadele ederek dünya sahnesine çıkan Jesse Owen'ı konu almaktadır. Başarılı atlet 1936 yılında yılının Olimpiyat Oyunlarında yarışarak 4 adet altın madalya kazanmıştır. Film, izleyiciye olimpiyat efsanesi olmak için mücadele verirken cesaret de veriyor. 

Filmin oyuncu kadrosunda Stephan James, Jason Sudeikis, Eli Goree, Shanice Banton, Carice van Houten gibi isimler yer almaktadır.