Aleyna Tilki içkili mekanda sahneye çıkmaya devam edecek !

Şarkıcı Aleyna Tilki'nin içkili mekanlarda sahneye çıkmaya devam edeceğini ifade etmesi şok etkisi yarattı. Bakanlık bu konuda önlem almıştı.

Aleyna Tilki içkili mekanda sahneye çıkmaya devam edecek !

Cevapsız Çınlama şarkısı ile popüler olan Aleyna Tilki 16 yaşına rağmen içkili mekanlara çıkıp şarkı söyleyince Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Konuyla ilgili ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri harekete geçti ve Aleyna Tilki'nin bu tarz mekanlarda çıkması yasaklandı. Bunun üzerine İstanbul Valiliği'ne başvuran Tilki'nin avukatları buradan da ret yanıtı aldı.

YURT DIŞINA ÇIKACAK

Çözüm arayışı içine giren Aleyna Tilki yurt dışına çıkacak. Avrupa'daki gece kulüplerin de sahneye çıkmaya hazırlanan Tilki hazırlıklara başladı.

OKULA DEVAM EDİP ETMEDİĞİ BİLİNMİYOR

Aleyna’nın ailesi okulu bıraktığı yönündeki iddialara ısrarla cevap vermiyor.

İÇKİLİ MEKANLAR MERCEK ALTINA ALINDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı da; 18 yaş altı çocukları çalıştıran içkili mekanları denetim altına aldı. Çocukların gece çalıştırılmasının kanunen yasak olduğunu belirten bakanlıklar, Türkiye genelinde gece çalışma ruhsatı olan iş yerlerini denetime aldı. Kanunlara göre, içkili mekanlarda çalışması mümkün olmayan Aleyna Tilki; 'Yanımda annem babam olmadan sahneye çıkmıyorum' demişti.