Atakoğlu'nun Oğlu İçin 30 Yıl Hapis

Fahir Atakoğlu'nun ABD'de yaşayan oğlu Oğulcan Atakoğlu'nun şubat ayında yaptığı ölümlü kazada çarpışmaya 2.5 saniye kalana kadar frene basmadığı ortaya çıktı.

Atakoğlu'nun Oğlu İçin 30 Yıl Hapis

Besteci ve piyanist Fahir Atakoğlu'nun Amerika'da yaşayan oğlu Oğulcan Atakoğlu geçtiğimiz şubat ayında Maryland Eyaleti'nde arabasıyla kaza yapmıştı. Yaptığı kazada ölen kişiler vardı ve  kazanın mahkeme tutanakları ortaya çıktı. Washington Post gazetesinin haberine göre, Oğulcan Atakoğlu'nun otomobili oldukça yüksek hızda seyrediyordu ve çarpmaya 2.5 saniye kaldığında ancak frene basılmıştı.

27 Şubat 2016 günü gerçekleşen kaza öncesinde, Oğulcan Atakoğlu bir arkadaşının yanından çıkmış, Rockville'deki ailesinin evine dönmekteydi. Babasının kiraladığı lüks model spor araçla saatte 185 kilometre hızla gittiği ortaya çıkan Atakoğlu, Besthesda kentindeki River Bulvarı'nda karşı yönden gelerek kavşaktan dönmek isteyen bir ailenin bulunduğu araçla çarpıştı. Mahkemede yapılan açıklamalara göre, Oğulcan'ın  300 metre geriden aracı görmüş olması gerekiyordu. Ancak 200 metre daha aynı hızla devam etti ve çarpışmaya 2.5 saniye kalınca da frene bastı. 120 kilometre hızla çarptığı diğer araçtaki Michael Buarque de Macedo, eşi Alessandra ve oğulları Thomas Buarque de Macedo hayatını kaybetti. Ailenin 15 yaşındaki kızı Helena ise ağır yaralı halde hastaneye kaldırıldı. 

20 yaşındaki Oğulcan Atakoğlu'nun, birden fazla ölüme sebebiyet verdiği kazanın cezası 3 - 30 yıl arasında değişiyor. Oğulcan Atakoğlu'nun işlediği ilk trafik cezası bu değil. İkisi yüksek hız olmak üzere, son 3 yılda çok fazla sayıda trafik suçu işlemiş olduğu için 8 Ağustos'taki duruşmada savcılık tarafından oldukça ağır bir cezanın istenebileceği söyleniyor.