Deniz Seki’nin Gözü Meclisten Çıkacak "Af"Ta!..

Cezaevinde tutuklu olan Deniz Seki’ye yoksa af mı çıkıyor?.. Ünlü şarkıcı haftaya aramızda mı olabilir mi?..

Deniz Seki’nin  Gözü Meclisten Çıkacak "Af"Ta!..

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yasin Aktay’ın, af düzenlemesi yapılacağı yönündeki iddialara ilişkin bugün yaptığı konuşma heyecanı yarattı.
 
Yasin Aktay, geçmişe dönük 5 senelik af çıkacağı yönünde çalışmalar yapıldığı iddialarına ilişkin, “Adalet Bakanlığı, bünyesinde cezaevlerinin durumu, doluluk oranı ve tabii ki suç ve ceza arasındaki dengenin adaleti bozmayacak şekilde çalışmaların yapıldığını biliyorum. Bu çalışmalar kısa bir müddet içerisinde tamamına erdirilecek ve kamuoyuyla zaten paylaşılacaktır” dedi. Yasin Aktay’ın bu açıklamaları sosyal medyada büyük yankı oluşturdu ve Deniz Seki sevenler sosyal medyada çok sayıda sevinç tweet’leri attılar.
 
Av. Ersan Taştekin, “Darbe girişimi olmasaydıda, mevcut hapishaneler de müthiş bir doluluk olduğu için, af tasarısı hazırlığı bir müddettir zaten vardı. Şimdi, af konusu için mevcut yönetimin iradesi ve bu konudaki hızı önemlidir. Özetle, Deniz Seki ve diğer mahkûmlar için af çıkması söz konusudur. Bu sebeple Deniz Hanım’ın da kısa süre zarfında aramızda olması muhtemel bir durumdur” açıklamasını yaptı.
 
Diğer yandan, bugün gündüz saatleri civarında Deniz Seki ve Nazlı Ilıcak’ın kaldığı Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde isyan çıkmış ve bu olay gündeme bomba gibi gelmişti.