Ebru Gündeş Yüzünü Gerginleştirdi!

Ebru Güneş modaya uydu. Son dönemde popüler olan yüz gerdirme estetiği Ebru Güneş'te yaptı. Ünlü şarkıcının Londra’da ‘örümcek ağı’ verilen yöntemle yüzünü gerdirdiği ortaya çıktı. İşte detaylar

Ebru Gündeş Yüzünü Gerginleştirdi!

 Ebru Gündeş’in yüzündeki gençleşme bir süredir dikkatimi çekiyordu. Özellikle jüri üyesi olduğu ‘O Ses Türkiye’ zamanı cildindeki ışıltı ve tazelik gözümden kaçmamıştı. Yarışmada kamera Hadise’den hemen sonra Ebru Gündeş’e dönünce ‘Ebru Hadise’den bile genç duruyor’ demiştim. Ama bu değişimin nedenini ise bir türlü çözememiştim. Botoks olsa hemen anlarım. Bu konuda nedense biraz abarttığımız için kaşlar yay gibi havada, dudaklar arı sokmuş gibi önde oluyor.

Neşter yerine iğne-iplik

Ama Ebru Gündeş’in yüzü çok doğal duruyordu, en azından mimikleri yerindeydi. Küçük bir araştırma yaptım ve Gündeş’in pürüzsüz, gergin cildinin sırrını öğrendim. 40 yaşındaki ünlü şarkıcı geçen kış Londra’ya giderek burada ‘örümcek ağı’ adı verilen bir yöntemle yüzünü gerdirmiş daha doğrusu astırmış. Ameliyatsız bir yöntem olan örümcek ağı, cildi gençleştirip zindelik veriyormuş.

Neşter yerine iğne ve iplik kullanılan bu yöntemle kişi 30 dakika içinde 10 yaş gençleşiyormuş. Evet yanlış duymadınız iğne ve iplik. Ciltte ince uçlu iğneler yardımıyla çok ufak girişler açılarak, ipler hafif zigzag hareketlerle yüze yerleştiriliyormuş. İçeride örümcek ağına benzer bir ip yapısı oluşturuluyormuş. Sonuç ortada. Ben bile anlamadıysam Ebru Gündeş bu işi çözmüş demektir.