Ece Erken ve Serkan Uçar Boşandı! Serkan Uçar Ne Kadar Nafaka Ödeyecek?

Ece Erken ve Serkan Uçar’ın gündemden düşmeyen olaylı evliliği son buldu. Çift, karşılıklı olarak birbirlerine dava açtı. Boşanma ise anlaşmalı olarak gerçekleşti. Boşanan çift, duruşma sonrasında hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ece Erken ve Serkan Uçar Boşandı! Serkan Uçar Ne Kadar Nafaka Ödeyecek?

 

Ünlü sunucu Ece Erken, yıldırım nikahı ile evlendiği sevgilisi Serkan Uçar ile ayrılık kararı almıştı. 5 ay boyunca sürdükleri birlikteliği evlilikle noktalandıran çift, Uçar ailesinden onay almamıştı. Ece Erken’in oğlundan 11 yaş büyük olması nedeniyle, baba Uçar “Gelin olarak kabul etmiyoruz. Bu evlilik kötü sonuçlanacak” demişti.


Ayrılık kararının üzerine, ettikleri kavgalar ile sık sık gündeme gelen çift; duruşma günü için gün sayıyordu. Olaylı geçen sürecin sonunda, çift anlaşmalı olarak boşandı. İstanbul Aile Mahkemesi’nde yapılan duruşmaya, iki tarafta avukatları ile birlikte katıldı. Serkan Uçar duruşmada, “Aramızda ihtilaf yoktur. Eşimle barışarak evliliği devam ettirmeyi kabul etmiyorum” dedi.


Nafaka talebinde bulunmayan Ece Erken, yalnızca oğlu Eymen’ in masraflarını karşılayabilmek için nafaka talep etti. Mal rejiminin tasfiyesi konusunda karşılıklı olarak anlaşan çift arasında, herhangi bir alacak- verecek durumu olmadığı da belirtildi.


Hakim kararına göre, Eymen’ in velayeti Ece Erken’ e verildi. Aynı zamanda Eymen için, Serkan Uçar’ın her ay 1500 dolar nafaka ödemesine karar verildi. Tüm bunların yanı sıra, Eymen’in sağlık sigortası ve tüm eğitim masraflarının da baba Serkan Uçar tarafından karşılanmasına karar verildi.


Anlaşma maddelerine göre Serkan Uçar oğlu Eymen’i, her ayın 1. ve 3. haftalarında bulunan cumartesi ve pazar günleri görebilecek. Eymen 3 yaşını doldurduğunda, Serkan Uçar’da yatılı kalabilecek. İlkokula başladığında ise, sömestr tatillerinde ve dini bayramların 2. ile 3. günlerinde babasında kalabilecek.


Resmi olarak boşanan çift, ayrılık kararlarının onaylanmasına oldukça sevindi. Duruşma çıkışında ise son bir hatıra fotoğrafı çektirdiler.