Emilia Clarke'nin Fotoğrafları Yoğun İlgi Gördü, Game Of Thrones Efsanesi

Dünyaca ünlü dizi Game Of Thrones'un en gözde oyuncularından Emilia Clarke'nin fotoğrafları yoğun ilgi gördü. Emilia Clarke zirveye nasıl oturdu?

Emilia Clarke'nin Fotoğrafları Yoğun İlgi Gördü, Game Of Thrones Efsanesi

Dünyaca ünlü dizi Game Of Thrones'un en gözde oyuncularından Emilia Clarke'nin fotoğrafları yoğun ilgi gördü. Emilia Clarke zirveye nasıl oturdu?

Esquire dergisi, Emilia Clarke'ı yaşayan en seksi kadın duyuru etti. 28 yaşındaki oyuncu, Game of Thrones dizisinde Daenerys Targaryen (Khaleesi) karakterini canlandırıyor.

"ÜNVAN YAKIŞTI"

Esquire dergisinin editoryal projelerinin direktörü Lise Hintelmann, Emilia Clarke'a 'çekici kadın' ünvanının çok yakıştığını diyor.

GAME OF THRONES DİZİSİYLE POPÜLER OLDU

26 Ekim 1986 doğumlu Emilia Clarke, ilk defa Doktorlar (2009) adlı bir diziyle ismini duyurdu. Şöhreti ise ülkemizde de ilgiyle takip edilen Game of Thrones dizisiyle yakaladı.

"EN ÇOK ARZULANAN KADIN"

Oyuncu, askmen.com adlı internet sitesi sitesinde yapılan 'en çok arzulanan kadınlar' anketinde de ilk sırada yer almıştı.

28 yaşındaki Emilia Clarke, daha önce de askmen.com adlı web sitesinde yapılan bir anket sonucunda 'en çok arzulanan kadın' ilan edilmişti.
'Yaşayan en çekici kadın' seçilen Emilia Clarke, Game of Thrones dizisinde Daenerys Targaryen (Khaleesi) karakterini canlandırıyor.GAME OF THRONES DİZİSİYLE ŞÖHRETİ YAKALADI
Clarke adını ilk kez Doktorlar (2009) adlı bir diziyle adını duyurdu. Şöhreti ise ülkemizde de ilgiyle takip edilen Game of Thrones dizisiyle yakaladı. Aynı zamanda amatör olarak müzikle de ilgilenen Emilia Clarke, şarkı söyleyebiliyor ve iyi derecede gitar çalabiliyor.EMİLİA CLARKE KİMDİR?
2009 yılında ”Doktorlar” dizisinde Saskia Mayer isimli karakteri canlandırarak kariyerine başlayan Clarke, tek bölüm rol alsa da güzelliği ile birçok yapımcının dikkatini çekti. 2010 yılında ”Dinazor Saldırı” adlı korku filminde başrol oynadı. Onu asıl şöhrete 2011 yılında ”Game Of Thrones” dizisi taşıdı. 2011’de ”En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi oldu. Ünlü aktris son olarak 2015 yılında efsanevi aktör Arnold Schwarzenegger’in başrol oynadığı ”Terminatör: Yaradılış” filminde yer aldı.

İlk Yıllar

Emilia Clarke, İngiltere’nin Londra şehrinde doğdu ve Berkshire kontunda büyüdü. Babası bir tiyatroda ses mühendisi, annesi iş kadınıdır. Erkek kardeşi ise bir üniversitede politika okumaktadır. Clarke’ın oyunculuğa ilgisi, daha üç yaşındayken babasının çalıştığı tiyatrodaki Show Boat müzikalini izledikten sonra başladı. İlk olarak Oxford St. Edward Okulu, ardından Rye St.Antony Lisesini bitirdi. 2009 yılında Drama Centre London Üniversitesi’nden mezun oldu.
Oyunculuk kariyeri

Oyunculuğa ilk başladığı yıllarda irili ufaklı birçok projede rol aldı. Televizyondaki ilk rolü ise 2010 yılında Türkiye’de de gösterime giren Dinozor Saldırısı (Triassic Attack) filmindeki "Savannah" karakteriyle olmuştur. Bu filmden sonra Screen International dergisi onu geleceğin İngiliz yıldızı "UK Stars Of Tomorrow" olarak değerlendirmiştir.

2010 yılında George R. R. Martin’in "A Song of Ice and Fire" kitabından uyarlanan Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinde Daenerys Targaryen rolüyle karşımıza çıkmıştır. Dizinin oyuncu seçmelerinde Tamzin Merchant’ın yedeği olarak kalmasına karşın açıklanmayan sebeplerden dolayı bu oyuncunun yerine rol almaya başlamıştır. Aldığı olumlu eleştiriler sayesinde dizinin ikinci sezonunda da bulunmaktadır. Clarke, Daenerys Targaryen rolüyle Ewwy ödüllerinde drama dalında 2011 En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (2011 EWwy Award for Best Supporting Actress) ödülüne layık görülmüştür.ame of Thrones Konusu Nedir Nasıl Bir Dizidir?

Game of Thrones bugüne kadar yapılmış en büyük dizi yatırımıdır. Farklı ülkelerde eş zamanlı çekim yapan ekibi, kusursuz çekim mekanları, ilgi çekici diyalogları, zengin karakter ve olay örgüsü ile her bölüm sonunda insana "Lan gene mi sıkıcı dünyama geri döndüm" dedirten cinsten bir dizidir.

Benim Game of Thrones ile tanışmam biraz zorunlu oldu desek yeridir. Game of Thrones'un başladığı 1 aylık süre içerinde günde yaklaşık 3-4 tane Game of Thrones konulu yazı, resim veya video görmem üzerine ben de bir merak 1. bölümü izlemeye karar verdim. Bir dizi izlemeyi umuyordum ama adeta bu bölüm başlı başına bir film gibi hissettirmişti. Gerçekten hiçbir dekordan kaçmamış, onlarca çekim mekanı kurup en güzel şekilde konuyu işlemişlerdi. Ondan sonra her hafta izleyen bir takipçisi oldum ben de.


Game of Thrones Konusu Nedir?
Dizi 9 büyük aileden oluşan ütopik bir kıtadaki üstün gelme mücadelesini anlatıyor. Bu hanedanlıklardan dizinin başında en etkin olanları;

1- Baratheon Evi
Haritanın güneyi aynı zamanda ortasındaki beyaz yerde yani Kralın Şehrinde Westeros'un yöneticisi olan hanedir. Sancakları sarı renk üzerinde şahlanan geyiktir.
Deyişi Ours is the Fury (Bizimki Öfkedir!)'dir.

2- Stark Evi
Krallığın en kuzeyindeki hanedir. TopraklarınaWinterfell (Kışbarı) denir. Krallığın içine düşmüş olduğu savaşta Baratheon Hanesine destek olmuş ve onun Demir Tahtı ele geçirmesinde büyük rol oynamıştır. Deyişi Winter is Coming (Kış Geliyor)'dir. Sancakları Bozkurttur.

3- Lannister Evi
Krallıktaki en zengin ailedir. Asıl deyişi Hear me roar (Kükreyişimi Dinle) olsa da daha çok A Lannister always pays his debts (Bir Lannister daima borcunu öder) sözü ile tanınırlar. Sancakları kızıl üzerine altın renkli kükreyen aslandır.

4- Targaryen Evi
Krallığın eski hakimi olan hanedir. Kralları öldürülüp tüm hane üyeleri kıtadan sürülmüştür. Bu nedenle dizinin ilerleyen bölümlerine kadar Targaryenler dar denizin ötesindeki topraklardan anayurtlarına dönme ve Demir Tahtı geri alma çabasındadır.
Deyişi Fire and Blood (Ateş ve Kan)'dır. Bir efsane olan ejderhalar bu krallığın emrinde yüzlerce yıl kalmıştır. Sancaklarında da kızıl 3 başlı ejderha vardır.

5- Greyjoy Evi
İlgi çekici hanelerdendir. Demir Adalar adı verdikleri adalarda yaşarlar. Onlara göre her demir adalı bir düzine ana kıtada doğmuşa bedeldir. Savaşçı ruhlu bir hanedir ve deyişleri de buna uygun olarak We Do Not Sow (Ekin Ekmeyiz)'dir. Sancakları altın renkli denizanasıdır.

Diğer haneler de dizide yer almalarına karşın özellikle başlarda fazla etkin değillerdir. Şimdilik bu 5 hane ve birbirleriyle olan ilişkilerini çözmeye çalışmak en güzelidir.


Kapanış

Ne yalan söyleyeyim favori hanem dizinin başında Stark Hanesiydi. Çünkü bu diziyi de iyinin finalde kötü adamların kıçını tekmeleyip krallığı ele geçireceğini türden bir dizi sanmıştım. Ancak ilerleyen bölümlerde fark ettim ki bu dizide iyi diye birşey yok. Her hane kendi iyiliğine çalışıyor. Hatta zengin diye aşağıladığımız(?) Lannisterlar bile insana sempatik geliyor. Katı kalpli Baratheon Hanesinin atılganı Stannis'i Demir Taht'ı almak için girmiş olduğu savaşta destekliyoruz. 10 dakikalık bir savaş sahnesinin sonunda fark ediyoruz ki kaskatı kesilmişiz!

Bence Game of Thrones gelmiş geçmiş en güzel dizidir ve izlerken geçirilecek zaman asla kaybedilmemiştir. İlerleyen günlerde tekrar birlikte olmak üzere. Umarım size ana hatlarıyla diziyi anlatabilmiş ve merağınızı dindirmişimdir.