Muhteşem Yüzyıl Kösem Sezon Finali İle Türkiye'yi Ekrana Kilitledi

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin final bölümünde yaşanan tüm Türkiye'yi ekranlara kilitledi. Dizinin final bölümünde şehzade Murad tehlikeli olaylar yaşamaktadır.

Muhteşem Yüzyıl Kösem Sezon Finali İle Türkiye'yi Ekrana Kilitledi

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi final bölümüyle yine ekranlara kilitledi. Final bölümünde yaşanan olaylar ise sosyal medyada en çok tartışılan konulardan birisi oldu.

Final bölümü özeti :

Halime şehzadeleri gizli bir yerde tutar ve Kösem'i tehdit eder. Kösem'i Şehzade Mustafa ile tehdit eden Halime, eğer şehzade Mustafa tahta çıkmazsa, çocuklarını öldüreceğini söyler.

Asilerin has odaya doğru yürüdüğünü öğrenen Sultan Osman, saraydan kaçar. Sultan Osman'ın tahttan indirildiğini öğrenen Kösem ise deliye döner ve ağa kapısına gider. Tüm bu olayların arasında anne oğul birbirini affeder.

Çıkan isyanları durdurmak isteyen Zülfikar ise yeniçeri ocağına gider. Sultan Osman'ın tahttan indirilmesine neden olan 65.orta tarafından öldürülen Zülfikar, isyanları bastıramaz. Bu sırada Sultan Osman yakalanır ve yeniçeri ocağına götürülür.

Sultan Osman'a yapılan zulmü gören Kösem Sultan, oğlunu kurtarmak için bir yol arar. Kösem Sultan tam bu noktada Şehzade Mustafa'nın tahta çıkarılmasını kabul eder. Sultan Mustafa tahta çıkarken Davud Paşa, Sultan Osman'ı öldürmek ister. Yeniçerile ise bu duruma karşı koyar.

Sultan Osman'ı ocakta öldüremeyen Davud Paşa, Osman'ı yedikule ziindanlarına götürür. Osman burada öldürülür.

Sultan Osman'ın öldürülmesiyle birlikte Kösem Sultan bir kez daha evlat acısı yaşar ve bu olayın intikamını en ağır şekilde alır.

İşte Davut Paşa'nın öldürüldüğü sahne :

Avatar
ufuk yıldız - 5 yıl
Davut pasanin oldurulmesi cok sacma, tamamen kosemin kibiri yuzunden oldu, gerek yoktu.