Polonya güzeli: Nihat Hatipoğlu'nu dinlemek hayatımı değiştirdi

Herkes onu Rus gelin filmiyle tanıdı şimdilerde 35 yaşındaki Polonya'lı Tatsyana Tsvikeviç'in Nihat Hatipoğlu ile ilgili açıklamaları olay yarattı. 1998 yılında Polonya güzeli seçilen Tatsyana Tsvikeviç, Türkiye'ye yerleştikten sonra 2002 yılında Türk vatandaşı olmuş ve Sedef adını almıştı. 2009 yılındada müslümanlığı seçen Tatsyana Tsvikeviç'in bu seçiminin altından ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu çıktı. Tatsyana Tsvikeviç yaptığı açıklamada "Nihat Hatipoğlu'nu dinlemek hayatımı değiştirdi" dedi.

Polonya güzeli: Nihat Hatipoğlu'nu dinlemek hayatımı değiştirdi

Herkes onu Rus gelin filmiyle tanıdı şimdilerde 35 yaşındaki Polonya'lı Tatsyana Tsvikeviç'in Nihat Hatipoğlu ile ilgili açıklamaları olay yarattı.

1998 yılında Polonya güzeli seçilen Tatsyana Tsvikeviç, Türkiye'ye yerleştikten sonra 2002 yılında Türk vatandaşı olmuş ve Sedef adını almıştı.

2009 yılındada müslümanlığı seçen Tatsyana Tsvikeviç'in bu seçiminin altından ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu çıktı.

Tatsyana Tsvikeviç yaptığı açıklamada "Nihat Hatipoğlu'nu dinlemek hayatımı değiştirdi" dedi.

Polonya güzeli seçildiği 1998 yılından beri Türkiye'de yaşayan, 2002'de Türk vatandaşı, 2009'da da Müslüman olan Tatsyana Tsvikeviç, kurduğu yeni hayattan memnun.

Türkiye'de "Rus Gelin" filmiyle tanınan ve Müslüman olduktan sonra Sedef adını alan oyuncu, Aysha dergisi için objektif karşısına geçti.

Tsvikeviç, din değiştirme sürecini de anlattı: "Her şey 5 sene önce kendi hayatımı sorgulamaya başlayınca değişti. Ben kimim, neler yaşıyorum diye çıkmaza girdim. Sonra karşıma Nihat Hatipoğlu çıktı. Onu dinlemeye başladıktan sonra sorularımın cevaplarını buldum. Hayatımda yeni bir sayfa açtım."

Tatsyana Tsvikeviç kimdir?

Tatsyana Tsvikeviç (d. 1980), Polonya asıllı Türk sinema ve dizi oyuncusu.

Polonya Devlet Konservatuvarı'nda bale ve dört yıl tiyatro eğitimi alan Tatsyana, on beş yıl bale yaptı. 1998 yılında Polonya güzeli seçildi. Dört sene boyunca atletizm ile ilgilenen Tatiana’nın ülkesinde genç takımda çeşitli birincilikleri bulunmaktadır. 1998 yılından itibaren Türkiye'de yaşamaktadır. 2002 yılında Türk vatandaşı olan Tatiana, birçok klipte ve Akbank reklamı gibi çok sayıda reklam filminde oynamıştır. İlk oynadığı sinema filmi ise 2002 yılında vizyona giren Rus Gelin'dir. Kurtlar Vadisi dizisinde de Nina adlı karakteri canlandıran Tsikeviç; 23 Ocak 2009'da Türkiye'de Müslüman oldu ve Sedef adını aldı.

Filmleri & Dizileri


Benim İçin Üzülme (2013)..... Anna
Elveda Katya (2012) Olga
Deli Saraylı (2010)..... Olga
Anadolu Kaplanı (2006)..... Elena
Kız Babası (2006)..... Fatma
Maskeli Beşler: Irak (2006)..... Amerikalı Asker
Fırtına Hayatlar (2004)..... Nur
En İyi Arkadaşım (2004)
Kurtlar Vadisi (2004)..... Nina
Rus Gelin (2002)..... Okçu