Son Umut filmi beklenen ilgili Avustralya'da göremedi

İlk kez yönetmenlik koltuğuna oturan Russell Crowe'un ilk filmi olan Son Umut, Avustralya'da 500'ün üzerinde salonda vizyona girdi. Ancak Son Umut filmine beklene ilgiliyi Avustralya'lılar göstermedi. Film Bir babanın Çanakkale savaşına gönderdiği 3 oğlunun izini bulmak için İstanbul'a gelen bir kişinin öyküsünü anlatıyor. Öte yandan Russel Crowe filmin vizyona girmesinin ardından farklı açıklamlarda bulundu.

Son Umut filmi beklenen ilgili Avustralya'da göremedi

İlk kez yönetmenlik koltuğuna oturan Russel Crowe'un ilk filmi olan Son Umut, Avustralya'da 500'ün üzerinde salonda vizyona girdi. Ancak Son Umut filmine beklene ilgiliyi Avustralya'lılar göstermedi. Film Bir babanın Çanakkale savaşına gönderdiği 3 oğlunun izini bulmak için İstanbul'a gelen bir kişinin öyküsünü anlatıyor. Öte yandan Russel Crowe filmin vizyona girmesinin ardından farklı açıklamarda bulundu.

Russell Crowe'un ilk kez yönetmenlik yaptığı ve kadrosunda Yılmaz Erdoğan ile Cem Yılmaz'ın olduğu Son Umut filmi, yönetmenin kendi ülkesinde Avustralya'da alaka görmedi. Çanakkale Savaşı'nın 100. seneninde vizyona giren Russell Crowe'un "Son Umut" filmi, geçen cuma 500'ün üzerinde salonda vizyona girdi.

Russell Crowe'un ilk kez yönetmen koltuğuna oturduğu Son Umut, Çanakkale Savaşı'na gönderdiği üç oğlunun izini bulmak için İstanbul'a gelen Avustralyalı bir babanın öyküsünü anlatıyor.

Oscar ödüllü aktör Russell Crowe'un yönettiği ve başrollerini Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz ile payşatığı "Son Umut''(The Water Diviner) filminin vizyona girmesi sonrası yaptığı bu açıklamalar kadın sanatçılar tarafından tepki ile karşılandı. 

Crowe, 40, 45 ve 48 yaşına gelmiş kadınların 21'lik genç kızlar gibi roller beklediğini ileri sürerek herkesin yaşının haddini bilerek ona göre hareket etmesini istedi. Buna örnek olarak Merly Streep'in ismini ortaya atan ünlü aktör, "Bu sanatçının yaşı ile ilgili çeliştiği size 10 bin tane saçmalık gösterebilirim'' dedi.
Oscarlı sanatçı sözlerinde daha da ileri giderek, "Şayet bu sanatta devam etmek istiyorsanız yaşınızın size öngördüğü rolleri seçin, genç görünmekten kaçınırsanız iş bulabilirsiniz aynen benim 50 yaşına geldiğim ve seçtiğim roller gibi davranın'' dedi. 

Son Umut Filminin Fragmanı