Sosyal medyanın taş diye nitelendirdiği Tuğçe Ergişi hakkında bilmedikleriniz

Bu Tarz Benim yarışmasından tanıdığımız Tuğçe Ergişi aslında ilk defa televizyon ekranlarına çıkmıyor. Daha önce de Beyazıt Öztürk ve Mehmet Ali Erbil ile bazı programlar yapmış. Düzgün fiziğiyle dikkatleri çeken Ergişi hakkında tüm merak ettiklerinizi bu röportajda bulabilirsiniz.

Sosyal medyanın taş diye nitelendirdiği Tuğçe Ergişi hakkında bilmedikleriniz

Tuğçe Ergişi, hem Bu Tarz Benim hem de hayatı hakkındaki bilinmeyenleri Hürriyet'ten Cihan Yaman'a anlattı.

Bu Tarz Benim yarışması neden fenomen haline geldi?

- Birbirinden çok farklı karakterler olduğumuz için. Günlük hayatta birbirinden bu kadar farklı kişilikleri bir arada göremeyen seyircinin ilgisini çekti.

Jüri üyelerini birer cümleyle anlatın desem neler söylersiniz?

- Nur Yerlitaş: Benim tarzımı beğenip beğenmediğini hiçbir zaman anlayamadım.

- Kemal Doğulu: Aynaya her baktığımda Kemal Bey’i hatırlıyorum çünkü saçlarım istemediğim kadar kısaldı.

- Ivana Sert: Güzelliği, yeteneği, görüşleri ve tabi ki tarzıyla hayranlıkla izledim.

- Uğurkan Erez: Elendiğim gün, “ileride çok iyi bir model olacaksın” diyerek bana güç verdi.


"YILMAZ MORGÜL’E BENZETİLMEK ARTIK HOŞUMA BİLE GİDİYOR"


Sosyal medyadan nasıl tepkiler alıyorsunuz?
 
- Sosyal medyada zayıflığım ve Yılmaz Morgül’e benzetilmem çok konuşuldu. Bunun üzerine yaptığım taklit hala konuşuluyor. Bu konuyu ti ’ye alıyorum artık. Hoşuma bile gidiyor.

Bu yarışmaya nasıl seçildiniz?

-  Sürpriz bir şekilde kendimi ilk on üçte buldum. Tatilden yeni dönmüştüm ve çok esmerdim. Bu şekilde olmayacağını söylediler. Çünkü televizyon bu kadar esmerliği kaldırmıyordu. Beni almaya karar verirseniz her gün kese olabilirim demiştim. Seçildim. Bu cümle hayatımı değiştirdi.

Bu Tarz Benim’e katılmadan önce modayla aranız nasıldı? Şimdi nasıl?

- Çok klasik olacak ama her zaman kendime yakışanı giymeye çalıştım. Çünkü proporsiyonumu iyi tanıyorum. Alışverişi seviyorum ama yarışma zamanı çok sıkıldım. Haftada altı kombin yapıyorduk. Alacak kıyafet kalmamıştı.

Yarışmada en çok nerede zorlandınız?

- Türkiye’de sıfır beden çalışan markalar az olduğu için sponsor bulamamıştım. Şanlı olduğum tek konu abiyelerdi. Çünkü Muammer Ketenci bana özel tasarımlar yaptı. Yaptığı her tasarım fenomen oldu.

Sıfır beden olmaktan memnun musun?

- Program zamanı değildim. Jüri kilo almamı istiyordu. Ancak program bittikten sonra modellikle ilgili teklifler almaya başladım. Sıfır bedeni dezavantaj olarak düşünürken, avantaj  dönüştü.

Bir macera bitti. Şimdi hayallerinizde ne var?

- Daha önce Müjdat Gezen Sanat Merkezi akşam okulunda eğitim aldım ve tiyatro yaptım. Maalesef ülkemizde tiyatrodan para kazanılmıyor. Aileme bakıyorum, o yüzden televizyonda ilerlemek ilk hedefim.

Biraz da aşktan söz edelim. Hayatınızda özel biri var mı? Kalbinizi kazanmak zor mudur?

- Hayır zor değil. Ben bir ikizler kadınıyım. Duygusal olarak değişken özellikler taşıyabiliyorum ama aşk konusunda netim. Aşk kadınıyım.

Babanızla program esnasında barıştınız. Bu sizi nasıl etkiledi?

- Babam, onu ne kadar sevdiğimi, özlediğimi ve eksikliğini yaşadığımı programı izleyince anladı. Beni aradı ve bana 25 yaşımda, ilk defa bir babam olduğunu hissettirdi. Geçenlerde ilk kez birlikte kahvaltı yaptık. Hayatımda olmasından çok mutluyum.

Duygu sömürüsü yaptığınız hakkında sert eleştirilerde bulunulmuştu. Gerçekten duygu sömürüsü yaptınız mı?

- İnsanın başına maddi, manevi ve sağlıkla ilgili birçok olumsuz şey gelebilir ve benim de gelmişti. Ben bunları başıma böyle şeyler geldi ama üstesinden geldim. Siz de gelebilirsiniz demek için anlattım. Ama yanlış anladılar.