Yaşar Nuri Öztürk’ün cenaze töreninde gerginlik

Bir süredir mide kanseri tedavisi gören Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk dün son yolculuğuna uğurlandı. Öztürk’ün cenaze töreninde ünlü isimler yer alırken, zaman zaman gerginlik oldu.

Yaşar Nuri Öztürk’ün cenaze töreninde gerginlik

Yaşar Nuri Öztürk’ün cenaze töreninde gerginlik
Uzun süredir kanser hastalığı ile mücadele eden ve önceki gün hayatını kaybeden ilahiyatçı yazar Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk dün Karacaahmet Şakirin Camii’de son yolculuğuna uğurlandı.
Ünlü İlahiyatçı Profesör Dr. Yaşar Nuri Öztürk öğlen namazına müteakip kılınan namazla toprağa verildi.  

Cenaze namazına, Öztürk'ün oğulları Mustafa, Cüneyt, Halil ve kızı Saniye'nin yanı sıra CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li Muharrem İnce, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Yeditepe Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Bedrettin Dalan, işadamı Yılmaz Ulusoy, Mustafa Sarıgül, Saba Tümer, şarkıcı Çelik ve Öztürk’ün sevenleri katıldı.
Cenaze namazını kıldırmak üzere imam, tabut başında helallik isterken mikrofondan sesi az gelince vatandaşlar tepki gösterdi. Hocanın sesini duyamayan vatandaşlar, ıslık ve alkış çalarak sesin gelmediğini belirttiler.  Ses sisteminde ki sıkıntıdan dolayı yeni bir ses sistemi getirilerek, ses krizi çözüldü. Cenaze aracı camiden ayrıldıktan sonra ise vatandaşlar bir halk otobüsüne binmek istedi. Otobüsün dolu olması nedeniyle şoför durmayınca, cenazeye katılanlar otobüsün önünü kesti. Bu sırada gerginlik yaşandı. Gerginliği trafik polisinin müdahalesi ile son buldu.
 
Avatar
RAFET AKSARI - 6 yıl
Dinimizi istismar etmeyen, hurafelere yer vermeyen, Kur’anı olduğu gibi çeviri yapan eşi olmayan bilim, din adamıydı. İslam dininin çıkar için yüzyıllardır kullanıldığını ve birçok açıdan bozulduğunu dile getirmesi, yobazları çok sinirlendirdi. Kuran'ın gerçek anlamını ve nelerin ne amaçla kuranda yazıldığını söylediği için bugünün gerici takımını dindar geçinen adamcıkları çok ama çok rahatsız etti. Nurlar içinde yat ey güzel insan.