O Belediye'den Sorgusuz Sualsiz 90 Kişiyi Çıkardılar!

Kış günü 90 kişi işinden ekmeğinden oldu. Manisa Salihli Belediyesi, hiçbir maruzat göstermeden 90 kişiyi işten çıkardı. Alınan bilgilere göre bu sayı daha da artacağı söylenirken sorumlu olarak taşeron şirket gösterildi.

O Belediye'den Sorgusuz Sualsiz 90 Kişiyi Çıkardılar!

MHP'li Salihli Belediyesi'nde 90 taşeron işçi işten çıkartıldı. Hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkartılan taşeron işçiler, şu ana kadar yaklaşık 90 işçinin işten çıkartıldığı ve bu sayının hafta içinde artacağını söylüyorlar.

İşçiler, işten çıkartılmaların telefonla bildirildiği ve iş yerine giden işçilerin karşılarında muhatap bulamadıklarını belirtti.
İşçilerin görüşebildiği yetkililer ise, işten çıkarmaların belediye değil, şirket kaynaklı olduğunu ve haleyi alan yeni şirketin işten çıkartılanları istemediğini savundu.

Öte yandan işten çıkarılmadan önce bazı işçilerin yerlerinin değiştirilip pes etmeye zorlandığı ve ciddi baskılarının olduğu iddia ediliyor.

Bugünden itibaren mücadeleye başlayacaklarını ve haklarını geri alana kadar mücadeleye devam edeceklerini söyleyen işçiler Salihli halkını, sendikaları, siyasi partileri ve sivil toplum örgütlerini mücadelelerine destek vermeye davet etti.

Yeni işten çıkartmalarla birlikte toplam sayının 400'e ulaşması bekleniyor.