Başbakan Davutoğlu: "Paris'te en güçlü mesajı vereceğiz!"

Başbakan Ahmet Davutoğlu Esenboğa Havaalanında açıklama yaptı. Paris'teki yürüyüş için katılımı beklenen Davutoğlu: "Saldırıyı İslam'a yönelik karşı kampanyaya dönüştürmek isteyenlere karşı mevcudiyetimiz, en güçlü mesajı vermek olacaktır" dedi. İşte ayrıntılar;

Başbakan Davutoğlu:

 Başbakan Davutoğlu, Fransa'daki yürüyüşe ilişkin, "Saldırıyı İslam'a yönelik karşı kampanyaya dönüştürmek isteyenlere karşı mevcudiyetimiz, en güçlü mesajı vermek olacaktır" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenecek terörü telin ve Fransız halkıyla dayanışma yürüyüşüne katılmak üzere Paris'e hareketi öncesi Esenboğa Havalimanı’nda düzenlediği basın toplantısında, "Bu saldırıyı, genelde İslam dünyasına, daha özelde Avrupa'daki Müslümanlara yönelik bir karşı kampanyaya dönüştürmek isteyen çevrelere karşı da oradaki mevcudiyetimiz, en güçlü mesajı vermek olacaktır" dedi.

Güvenlik birimleri arasında Fransa'daki saldırıya ilişkin arasında tam işbirliği bulunduğuna işaret eden Davutoğlu, "İstihbarat, güvenlik birimlerimiz arasında tam bir işbirliği var. Biz her zaman sadece Fransa ile değil, dünyanın neresinde olursa olsun, hangi ülkeye dönük olursa olsun, herhangi bir terör riski söz konusu olduğunda her türlü işbirliğini gösterdik. Bu çerçevede de işbirliğimiz devam ediyor.

Hem teröre karşı dayanışmamızı göstereceğiz hem de Müslüman-Hristiyan, Avrupalı-Asyalı-Afrikalı ayrımı olmaksızın, herkesin omuz omuza verdiği bu günde herhangi bir şekilde bu saldırıyı istismar ederek, Müslümanlara dönük bir kampanya başlatılmasına karşı da en güçlü mesajı vermiş olacağız.
"