Cumhur İttifakının İzmir Mitinginde Katılımın Beklenenden Fazla Olması Dikkat Çekti

İzmir'de bugün coşkulu kalabalıklar Cumhur İttifakı mitinginde buluştu. Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ortak düzenlendiği mitinge katılım oldukça yüksekti. Başkan Recep Tayyip Erdoğan İzmir'de Cumhur ittifakı ortak mitingi kapsamında çok kalabalık bir kitleye hitap etti. İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar;

Cumhur İttifakının İzmir Mitinginde Katılımın Beklenenden Fazla Olması Dikkat Çekti

Başkan Erdoğan ve Devlet Bahçeli İzmir'de düzenlenen ortak mitingde halka hitap ettiler

İzmir'de bugün coşkulu kalabalıklar Cumhur İttifakı mitinginde buluştu. Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ortak düzenlendiği mitinge katılım oldukça yüksekti. Başkan Recep Tayyip Erdoğan İzmir'de Cumhur ittifakı ortak mitingi kapsamında çok kalabalık bir kitleye hitap etti. İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar;


Cumhur İttifakı'nın ilk ortak mitingi olan İzmir'de tarihi bir kalabalık var. Sadece Türk bayraklarının olduğu alanda Başkan Erdoğan halka hitap ediyor. İşte Gündoğdu Meydanında Başkan Erdoğan'ın konuşması ve öne çıkanlar;

"TÜRKİYE'NİN HEM SİYASİ HEM İKTİSADİ BAĞIMSIZLIĞININ SEMBOLÜ İZMİR..."
"İstiklalimizin, milletimizin gür sesi İzmir... Kalesi, Konağı, Kordon'u Körfeziyle ne güzelsin İzmir... Selanik'in, Girit'in, Üsküp'ün, Kosova'nın, Varna'nın, Nice Balkan şehrinin acısını dindiren İzmir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ordularının 9 Eylül'de yeniden özgürlüğüne kavuşturduğu, gavuru denize, garibi bağrına basan İzmir... Batının doğuyla ilk selamlaştığı yer olan İzmir, Medeniyetlerin, kültür kuşaklarının beşiği olan İzmir... Türkiye'nin sadece siyasi değil iktisadi bağımsızlığının da sembolü olan İzmir. Sizi yürekten selamlıyorum.

"İLK ORTAK MİTİNGİMİZ İZMİR'DE ÇÜNKÜ..."
Dikkat edin bizimki bir Cumhur ittifakıdır. Sayın Bahçeli ile ilk ortak mitingimizi buraya çok önem verdiğimiz için İzmir'de yapıyoruz. Biz bu ittifakı 411 el kaosa kalktı diyenler gibi değil, darbecilerle mücadele ederken sokaklarda kurduk. İnşaAllah bizim bu birlikteliğimiz pazara kadar değil mezara kadar sürer. Bu vesileyle duruşları için sayın Bahçeli'ye ve Milliyetçi Hareket Partisi'ne çok teşekkür ediyorum.

İZMİR'E BU MU LAYIK YA?

Birileri çıkmış terör örgütünün desteği ile bu şehirde kendisine yol açmaya çalışıyor. İşte gösterdikleri aday da böyle bir aday. Onlardan buraya hiçbir fayda gelmez. Şu körfezin kokusu işte... Senelerdir çözdüler mi? İzmir'e bu mu layık ya? Soruyorum size. Bakın biz gelmeden önce Haliç de böyleydi. Şimdi balık da yaşıyor, yüzüyor da insanlar.
Yıllardır Atatürk'ü istismar ettiler. Bunların Atatürk'ün vasiyetine tırnak ucu kadar bir katlıları olduğunu gördünüz mü duydunuz mu?

DEFOL GİT IRAK'TAKİ KRÜDİSTAN'DA YAŞA
Şimbi bu adam (Sezai Temelli) Kürt bile değil. Kürdistan diyor. Şimdi ben söylüyorum. Kürdistan diye bir yer benim ülkemde var mı? Güneydoğu var, Orta Anadolu var. Ege var Marmara var. Ama Kürdistan yok. Ey Sezai sen Kürdistan istiyorsan Irak'ın kuzeyinde var oraya defol orada yaşa. Şimdi ben Kürt kardeşlerimize söylüyorum bunlar ülkemizi bölmeye çalışıyorlar.

31 MART EN GÜZEL CEVAP OLACAK
Bunlara en güzel cevap nedir? İzmir'de kaybettirmektir. 31 Mart'ta en güzel cevabı vermeye var mıyız? İmamoğlu da bilecek ki diyor, Ankara'da Mansur bilecek ki Kürtlerin oyunu almadan seçim alamazlar diyor. Laflara bak ya. Bu sayın Bahçeli'nin de söylediği gibi bir beka mücadelesinin adıdır. Biz bu mücadeleyi kazanacağız inşaAllah.

LİSTELERİNDE BÖLÜCÜ TERÖR KONTENJANINDAN ÇOK ADAY VAR
CHP'de Çiğli'de Bayraklı'da birçok yerde bölücü terör kontenjanından adaylar var. Bu seçimde kendi adıyla değil CHP adıyla yarışıyorlar. Aynı şekilde adı İYİ, kendi karışık partinin büyükşehir ve ilçelerin birkaçı dışında adayı var mı? Yok. Çünkü onlar da kendileri için değil CHP ve bölücü örgütün güdümündeki parti için çalışıyorlar.

BU MASKELİ BALOYA NE GEREK VAR? BİZ MERTÇE İFADE EDİYORUZ
Bu maskeli baloya ne gerek var? Biz açıkça mertçe milletimize nasıl bir birliktelik içinde olduğumuzu söyledik. Milletimizden gizlediğimiz hiçbir şey yok. Kimin kimi desteklediği belli olmayan bir ittifaktan millete hayır gelir mi?

TOPUNUZ GELİN!
Ne diyor? 1 temmuza kadar terör yasasını kaldırmazsanız savaş kapınızda diyor. Ya sizin her tarafınız savaş olsa ne yazar? Topunuz gelin topunuz! Sırtını YPG'ye dayamış. Biz de sırtımızı İzmir'li kardeşlerimize ve Allah'a dayadık. Sırtımızı milletimize dayadık. Neymiş keleşleri bize döndüreceklermiş. Her yanın keleş olsa ne olur senin?
İZMİR'E MÜJDELER

Karabağlar'a özellikle sesleniyorum. Bu çarpık yapılaşmadan bıkmadınız mı? Artık bunu beraber değiştiririz. Bu bizim işimiz. İzmir Atatürk stadının yerine İzmir Atatürk Olimpiyat stadını inşa edeceğiz. Altyapı olmadığı için sokaklar göle dönüyor. Çöp sorunu var hala İzmir'in bunları çözeceğiz. Bayraklı'da şehir hastanemiz olacak. Kısa sürede onları bitireceğiz.

EN BÜYÜK MÜJDEM: İSTANBUL-İZMİR ARASI
En büyük müjdem bu İstanbul İzmir arasını 8 saatten 3,5 saate indiren otoyol projemizi bu yıl bitiriyoruz. Nasıl? Güzel değil mi? Marifet iltifata tabi ise bunlara gereken dersi sandıkta vermemiz gerekmez mi?

31 MART CHP'Lİ KARDEŞLERİMİ BAY KEMAL'DEN KURTARMA SEÇİMİDİR
31 Mart CHP'ye gönül veren kardeşlerimizi de bu bay Kemal'den kurtarma seçimidir. Verin burada Cumhur ittifakına oyları kurtulun bundan. İşte gördünüz SSK'nın halini. Bundan gerçekten bir şey olmaz. İnanın 5 koyun verin. Kaybeder gelir.
 
kaynak ve resimler: sabah.com.tr