Anne Babaların Bebekleri İçin Korkulu Rüyası Aşırı Kilo

Bebeğinizin boyu ve kilosu yaşına/cinsiyetine göre normal mi? Bebeğinizin ideal kilosunu ve boyunu biliyor musunuz?

Anne Babaların Bebekleri İçin Korkulu Rüyası Aşırı Kilo

Bir anne babanın çocuk yapma arzusu ve bu süreç meşakkatli bir bekleyişten ibarettir. Fakat doğum gerçekleşip bebeklerini kucaklarına almış annelerin çoğunun düşüncesi onu sağlıklı ve iyi koşullarda besleyebilme düşüncesidir. Beslenmek yaşamı devam ettirebilmek için en önemli etkendir. Lakin her konuda olduğu gibi beslenme konusunda da yanlış bilinen konular bazen sağlık sorunlarını meydana çıkarıyor.

Dünya genelinde çocukluk çağlarında alınan kilo 3 çocuktan mutlaka 1' inde karşımıza çıkıyor. Ailelerin bakış açısı ile çocukları başkalarının çocukları ile kıyaslamak yerine sağlıklı olmaları için doktor ile iş birliği içerisinde gerek bebek gerekse de çocukların geleceği için önemlidir. Bebeklik dönemlerinde alınan kilolar hem metabolizmayı hemde ruhsal dengeyi bozmaktadır. 

Bebekliğin ilerki aşamalarında aşırı kilolar kız çocuklarında tüylenme, çatlaklar gibi problemler ve boy kısalığına neden oluyor. Erkeklerde çocuklarda ise kilo fazlalığı ile birlikte cinsel organlarda gelişmenin yavaşlaması, göğüslerde büyüme, kıllarda azalma gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Düzensiz ve hazır gıdalar tüketen çocuklarda hareketsizlik halsizlik ve psikolojik problemler meydana gelmektedir.

Eğer kilo fazlalığı sorunu yaşayan bir çocuğunuz varsa uzman bir doktorla görüşüp mutlaka yardım almalısınız. Bu esnada çocugunuzun psikolojisini asla zedelemeden tedavisi için uğraşmalısınız.