Bebeklerde kafa derisi kabuklanması aşamaları

Bebeklerin sağlık sorunları anne ve babaları korkutmasın. Son dönemlerde anne ve babalar kafa derisi kabuklanma sorunların fazlası ile rastlamaktadırlar.

Bebeklerde kafa derisi kabuklanması aşamaları

Sağlık sorunlarının en bilindikleri yüksek ateş, grip öksürük ve kusma olarak kaydedilmiştir. Fakat bebeklerin problem yaşadığı bir başka konu ise ciltleri ile ilgilidir. Zira anne karnında sürekli yumuşak ve doğal bir ortamda yaşayan Bebek doğduktan sonra dünya atmosferine alışmakta birtakım zorluklar yaşayacaktır. Bebeklerin ciltlerinde kabarma kızarıklık pişik gibi sonuçlar doğurabilmektedir. Bu tip sorunlara verilebilecek en büyük örnek ise bebeklerin kafa derisi kabuklanması aşamaları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Neredeyse bütün bebeklerde görülebilecek olan bu durum Aslında çok fazla endişe edilmesi gereken bir konu değildir. Zira durum tamamen atmosferle ilgili problemlerden oluşsa da kısa bir Tedavinin ardından normale dönecektir. Bebeklerin kafa derisi kabuklanması aşamaları öncelikle küçük küçük kepek benzeri soyulmalarına kendini göstermesi ile başlar. Fakat bir önlem alınmaması durumunda bu kafa derisi kabuklanması gitgide artmaktadır. Günde iki zeytinyağı damlası bebeğin kafasına sürülerek taranmalıdır.

15 dakika kadar beklemek bebeğin cildinin beslenmesi için yeterli olacaktır. Sonrasında göz yakmayan uygun doğal bir şampuan ile bebeğin yıkanması hem zeytinyağını arındıracak hem de cildi için besleyici mineraller almasını sağlayacaktır. Unutulmaması gereken ise eğer Bu yöntemle sonuç alınamazsa yaralar gitgide büyümeye ve su almaya başlarsa ya da Zeytinyağı ile taramak için geç kalınmışsa yapılması gereken uzman cilt doktoru ile iletişime geçilerek bebeğin gerekli tıbbi yardımı almasını sağlamak olmalıdır.