Bebeklerde kafa derisi kabuklanması...

Bebeğinizin kafa derisinde kabuklanmalar oluşması sizi endişelendirmesin..

Bebeklerde kafa derisi kabuklanması...

Bebeklerin kafa derisi kabuklanması aşamaları öncelikle küçük küçük kepek benzeri soyulmalarına kendini göstermesi ile başlar. Fakat bir önlem alınmaması durumunda bu kafa derisi kabuklanması gitgide artmaktadır. Günde iki zeytinyağı damlası bebeğin kafasına sürülerek taranmalıdır. 15 dakika kadar beklemek bebeğin cildinin beslenmesi için yeterli olacaktır.

Sonrasında göz yakmayan uygun doğal bir şampuan ile bebeğin yıkanması hem zeytinyağını arındıracak hem de cildi için besleyici mineraller almasını sağlayacaktır. Unutulmaması gereken ise eğer Bu yöntemle sonuç alınamazsa yaralar gitgide büyümeye ve su almaya başlarsa ya da Zeytinyağı ile taramak için geç kalınmışsa yapılması gereken uzman cilt doktoru ile iletişime geçilerek bebeğin gerekli tıbbi yardımı almasını sağlamak olmalıdır.
Bebekler bu dönemi sadece bebeklik döneminde yaşamak da bir kez tekrar ettikten sonra ilerleyen yaşlarda tekrar karşılaşmaktadırlar.

Bu problem kısa sürede çözülmezse bebeğin canının yanmasına ve kafa derisinin oldukça acımasına sebebiyet verebilmektedir. Sağlıklı ve mutlu bir gelişimi hak eden bebekler için unutulmaması gereken onların bizim gerçeklerimiz oldukları ve onlar ne kadar sağlıklı yetişirlerse geleceklerimizin o kadar güvende olacaklarını hatırlamak olmalıdır. Sağlıklı yaşam bir insan hakkıdır.