Bütün griplerden nasıl korunulur? Griplerden koruyan aşı türü şok etkisi yarattı !!

Tüm griplerden koruyan aşı türü şok etkisi yarattı. ABD'li ve Hollandalı bilim adamlarından oluşan bir ekip, tüm mevsimsel virüsleri yok etmeyi hedefleyen bir aşı üretti.

Bütün griplerden nasıl korunulur? Griplerden koruyan aşı türü şok etkisi yarattı !!

Bilim adamları tüm mevsimsel virüsleri tedavi edecek bir aşıyı üretti. Aşının hayvanlar üzerinde yapılan testlerde olumlu sonuç verdiği bildirildi.

Önümüzdeki yıllardan itibaren ölümcül de olabilen girip vakalarına artık rastlanmayacak. Çünkü Amerikalı ve Hollandalı bilim adamlarından oluşan bir ekip, tüm mevsimsel virüsleri yok etmeyi hedefleyen bir aşı üretti.

İLK SONUÇLAR OLUMLU

Aşının hayvanlar üzerinde olumlu sonuçlar verdiğini belirtildi. La Repubblica gazetesinin haberine göre, aşı on binlerce insanın ölümüne neden olan tüm virüsleri öldürecek seviyede. Hatta aşının çok korkulan kuş gribi virüsünü de durdurmayı başardığı öne sürülüyor. Aşının şu an kullanımda olan aşılardan bir diğer farkı da kötü moleküllerin mutasyonunu da engelliyor olması. Bundan sonraki aşama aşının insanlar üzerinde denenmesi olacak. Ancak, bu test de olumlu sonuçlansa bile aşının piyasaya çıkması için yıllar geçmesi gerekiyor.


Etiketler; #grip #aşı