Erkekler İçin de Önemli

Bayanlara göre daha az kendine bakım yaptırmayı tercih eden erkeklerin, kış aylarında solmuş, yorgun ciltlerini yeniden onarmak için cilt bakımı yapması gerekiyor.

Erkekler İçin de Önemli


Sıcak havaların kendini göstermesiyle beraber kış aylarında meydana gelen soğuk havalar sebebiyle ciltte kuruluk oluşmaktadır. Bayanların uyguladığı haftalık yâda aylık cilt bakımlarına istinaden erkekler ise, sadece tıraş veya nemlendiricilerle ciltlerine uygulama uygulayabiliyorlar.
 

Erkekler İçin De Cilt Bakımı Önemli

 Erkeklere göre  cilt bakımı sadece traş olarak akla gelse de, cilt bakımının büyük öneminin olduğunu söyleyen cilt bakım merkezi işletmecisi Abdil Kumru, "Kışın solmuş ciltlerin yeniden parlaması, kuruluğun önlenmesi için yaza girerken cilt bakımı yaptırmak önemlidir. Cilt bakımı yaptırmamış kişilerde, deride kalınlaşma, yağlanma ve sivilce oluşumu görmekteyiz.

Kişinin cilt yapısına uygun cilt bakımı uygulamaktayız. Cilde önce buhar verip cildin yumuşamasını sağlıyoruz. Ardından yağ bezelerini ve siyah noktaları temizliyoruz.

Tonik yardımıyla gözeneklerin açılmasını sağladıktan sonra yaklaşık 20 dakika süren yüz maskesi uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Tekrar tonikle cildi temizledikten sonra cilt yapısına göre nemlendirici sürüyoruz" diye konuştu.