Ev hanımları tasarruf edip burun estetiği yapıyor

Uzman Op. Dr. Ümit Filiz, kadınların evlerinde tasarruf yaparak burun estetiği yaptırdıklarını belirtti.

Ev hanımları tasarruf edip burun estetiği yapıyor

Ev hanımları tasarruf edip burun estetiği yapıyor
Uzman Op. Dr. Ümit Filiz, burun estetiği yaptıran kişilerin gelir ve yaş gruplarının gün geçtikçe değiştiğini belirti.  Eskiden 25-40 yaşlarındaki kişilerin yerini artık 17-67 yaş aralığındaki kişiler aldığını anlatan Dr. Filiz, "Günümüzde artık ev hanımları tasarruf edip para biriktirip burun estetiği yaptırıyor. Yaz aylarında okulların kapanmasıyla estetik ameliyatlar artıyor" dedi.
Selfie hastalığı gibi, özçekim yaptırmak isteyenler burun estetiklerine başvurur oldular. Bu yüzden burun estetiklerine olan talep bir hayli arttı.  İzmir’deki ENTO Kulak Burun Boğaz Cerrahi Tıp Merkezi doktorlarından Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Ümit Filiz, eskiye göre burun estetiği yaptıran kişilerin gelir ve yaş gruplarında önemli farklılıklar olduğunu söyledi. Eskiden burun estetiğini tercih eden kişilerin 25-40 yaş aralığında olduğunu belirten Dr. Filiz, şimdi bu grubun 17’den 67 yaşına kadar uzadığını kaydetti.

Eskiden bu ameliyatı tercih edenler daha çok üst gelir seviyesinden olduğunu ifade eden Dr. Filiz, gün geçtikçe orta halli ailelerinde burun estetiğine başvurduğunu kaydetti. Kadınlar erkeklerden daha fazla burun estetiği yaptırıyorlar. Özellikle ev hanımlarının tasarruf ederek burun estetiği yaptırdıklarını belirtti.