Hayırseverler Mudanya Devlet Hastanesi’ne Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi yaptırdı!

Hayırsever vatandaşlar, Mudanya Devlet Hastanesi’ne Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi yaptırdı. Açılışını Bursa Valisi Münir Karaoğlu’nun yaptığı ünite, hizmet vermeye başladı..

Hayırseverler Mudanya Devlet Hastanesi’ne Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi yaptırdı!

 

Hayırsever vatandaşlar, Mudanya Devlet Hastanesi’ne Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi yaptırdı. Açılışını Bursa Valisi Münir Karaoğlu’nun yaptığı ünite, hizmet vermeye başladı. Hastane Başhekimi Op. Dr. Cumhur Kara, eskiden hastanenin içinde farklı yerlere konumlandırılan diş polikliniklerinde hizmet gecikmesi ve sıkışıklık yaşandığını söyledi. Başhekim Kara aynı zamanda; bir arada hizmet verme imkanı tanıyan yeni ünitenin projelerine katkı da bulunan Çakırcalı Mühendislik Proje Müdürü Arif Akın’a ve inşaatı üstlenen Nilüfer Proje Tasarım Yönetim Kurulu Başkanı Şevket İlhan’a teşekkür etti. Başhekim Kara sözlerini; “Yeni kantini hastane dışına aldık. Kantinden boşalan alanın Ağız ve Diş Sağlığı ünitesi olarak hastaneye kazandırdık” diyerek sonlandırdı.

Bursa Valisi Münir Karaoğlu ise; ülkemizin son zamanlarda, sağlık konusunda sessiz bir devrim yaşadığını söyledi. Ardından da Bursa’da yapılan yatırımlara destek olan hayırsever işadamlarına teşekkür etti. Merkezi bağış sistemi ile yaptırılan Şevket İlhan Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi’ne destek olan kişiler, Vali Karaoğlu tarafından verilen teşekkür belgeleri ve plaketler ile onurlandırıldı. Vali Karaoğlu ve açılışa katılan diğer isimler, yeni üniteyi gezdi ve cihazlar hakkında bilgi edindiler.

Şevket İlhan Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi’nin proje çiziminin 40 bin TL, inşaatının ise 250 bin TL maliyeti olduğu  öğrenildi. Aynı zamanda ünitede 4 ayrı oda, 8 ayrı diş ünitesi, 1 diş laboratuvarı, 1 doktor dinlenme odası, malzemeler için depo ve hasta bekleme odası olduğu görüldü.